MENU
klinika
U blenë 128 mln në 6 muaj

Si Banka e Shqipërisë frenoi “përmbytjen” me euro

Kursi i këmbimit

Leku mbyll javën në rënie

Leku e ka mbyllur në rënie javën në kursin e këmbimit valutor. Sipas kursit zyrtar...

Afro 30 mld euro në 20 vjet

Dossier/ Tregu i aksioneve që pret Bursën

Volumi i tregut të aksioneve në Shqipëri gjatë periudhës së tranzicionit ka arritur në afro...

Kursi i këmbimit

Leku forcohet përsëri

Edhe e enjtja u konfirmua pozitive për lekun në kursin e këmbimit valutor. Ndonëse në...

Kursi i këmbimit

Leku forcohet ndaj euros dhe dollarit

Leku fitoi sërish lehtë terren të mërkurën në kursin e këmbimit me euron dhe dollarin...

Kryeson 1 mijë lekëshi

Leku, falsifikim “diletantësh”

Prerja e lekut që bie më shpesh pre e falsifikimit është kartëmonedha 1 mijë lekëshe....

Kursi i këmbimit

Forcimi i euros është frenuar

Kursi i këmbimit u paraqit i qëndrueshëm dhe pa luhatje të mëdha ditën e martë....

Kursi i këmbimit

Leku forcohet ndaj euros, por bie ndaj dollarit

E hëna e ka ndalur hovin e forcimit të euros në kursin e këmbimit valutor....

Java në kursin e këmbimit

Euro në revansh të ngadaltë

Rritja e euros në kursin e këmbimit me lekun praktikisht u frenua në fund të...

Kursi i këmbimit

Euro forcohet më tej

Euro u forcua më tej të enjten në kursin e këmbimit me lekun. Sipas kursit...

Rritje nga kredia e KESH

Borxhi i jashtëm, 8.1 mld euro

Borxhi i jashtëm i ekonomisë shqiptare kaloi pragun e 8 miliardë eurove në mesin e...

Kursi i këmbimit

E mërkurë e vështirë për lekun

E mërkura ishte një ditë negative për lekun në kursin e këmbimit valutor. Monedha vendase...