MENU
klinika
Sa fitojmë nga pagesat elektronike?

Dossier/ “Beteja” me paranë cash

Kursi i këmbimit

Leku rimëkëmbet lehtë ndaj euros dhe dollarit

Leku rifitoi lehtë pikë të martën në kursin e këmbimit me dy valutat kryesore, euron...

Kursi i këmbimit

E hënë negative për lekun

Leku e nisi me humbje javën në kursin e këmbimit valutor. Kursi me euron ngelet...

Nga vala e re e emigrimit?

Remitancat rriten përsëri, 331 mln euro në 6 muaj

Dërgesat e emigrantëve u rritën përsëri në tremujorin e dytë të këtij viti. Sipas Bankës...

Normat e interesit

Kredia e lirë, pak fitime nga kursimet

Normat e interest në tregjet financiare po qëndrojnë në nivele të ulëta. Bonot me maturim...

Rreth 2550 euro për frymë

Shqiptarët, 938 miliardë lekë “para të thata”

Pasuria financiare e shqiptarëve vlerësohet është rreth 938 miliardë lekë. Ky tregues llogaritet si diferenca...

Kursi i këmbimit

Euro me avancim të ngadaltë

Euro hodhi një tjetër hap të premten më vlerësimin e ngadaltë, por të vazhdueshëm që...

Kursi i këmbimit

Bie dollari, euro e qëndrueshme

Kursi i këmbimit euro lek u shfaq i qëndrueshëm edhe gjatë ditës së enjte. Euro...

Vendet ku shkon në burg

Sa të ashpër jemi me evazionin fiskal?

Në mandatin e parë, qeveria e majtë ndoqi një politikë të “kërbaçit” dhe ashpërsoi ndëshkimet...

Mbajnë 15.88% të borxhit të brendshëm

Individët po investojnë më shumë në bono dhe obligacione

Pjesëmarrja e individëve në tregun e titujve të qeverisë shqiptare ka arritur një rekord historik....

Kursi i këmbimit

Leku ndal rënien ndaj euros

Të martën leku ka arritur të frenojë rënien në kursin e këmbimit me euron. Monedha...

Kursi i këmbimit

Leku humbet pikë ndaj euros dhe dollarit

Leku humbi sërish pikë të hënën në kursin e këmbimit me valutat kryesore. Euro u...