MENU
klinika
Transfertat ndërkombëtare

Si qarkullojnë paratë e emigrantëve?

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 29 maj 2021

Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.2 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 101.3 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën...

Nga Russian Today

“Gazi rus është katër herë më i pastër se LNG amerikan”

Gazi i tubave rusë që transferohet në Evropë ka një gjurmë karboni katër herë më...

Pagat në Shqipëri më të ulëtat

Të punosh si menaxher në Shqipëri apo pastrues në Europë?

Menaxherët janë profesionistët më të paguar në vendet e Bashkimit Europian sipas Eurostat. Referuar publikimit...

Nga AlJazeera/ Prapa skenave janë miliarda dollarë

Para apo Palestina? Çfarë po gatuan EBA-Izrael?

Ndërsa njerëzit në Gaza fillojnë detyrën monumentale të rindërtimit pas 11 ditësh bombardimesh nga ushtria...

“BE është këtu për Shqipërinë”

Soreca: 40 milionë euro do investohen për turizmin

“BE është këtu për të ndihmuar Shqipërinë për të rritur turizmin e saj për prosperitet...

Propozimi prej $50 miliardë nga FMN

The Economist: Sa do të kushtojë Covid-19?

Më 2 maj mijëra infermierë të maskuar, mjekë dhe të tjerë që kanë luftuar kundër...

Nga Russian Today/ Çfarë do vendoset më 1 Qershor?

Nuk priten më surpriza nga OPEC+

Grupi OPEC + pritet të konfirmojë javën e ardhshme planin e tij maj-korrik për të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 28 maj 2021

Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.3 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 101.5 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën...

Nga Project Syndicate/ Divergjenca ekonomike Evropës Qendrore dhe Lindore

A do të fundosë korrupsioni konvergjencën e BE?

Historiani i madh francez Fernand Braudel na mësoi të kërkojmë valët e gjata të nënvlerësuara...

Nga BBC/ Për çfarë ranë dakort palët?

Nisën bisedimet tregtare SHBA – Kinë

Negociatorët kryesorë tregtarë të SHBA dhe Kinës kanë zhvilluar bisedime “të sinqerta, pragmatike”, në takimin...

Raporti i BSH për vitin 2020/ Fjala eGuvernatori Sejko në Parlament

“Ekonomia gëzon premisat për një rimëkëmbje të shpejtë”

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko ka prezantuar në Kuvend raportin vjetor për vitin...