MENU
klinika
Në Kuvend buxheti i 2019

Zyrtare/ Rritja e pagave dhe vendet e reja të punës

Vendimi i ri i qeverisë

Qeveria takson reklamat në media, 6% TVSH

Një vendim i ri është marrë nga qeveria lidhur me TVSH për reklamat në media....

Rezultatet e OSHEE

Gjiknuri: Humbjet në rrjet kanë zbritur nën 24%

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, komentoi sot statistikat e publikuara për rezultatet e...

Kursi i këmbimit

Euro kthehet sipër 125 lekëve

Euro u forcua për të tretën ditë radhazi në kursin e këmbimit me lekun, duke...

Kreditimi i shtrënguar

Ahmetaj kritikon bankat

Rritja e kreditimit mund ta çojë rritjen ekonomike në nivelet e viteve të parakrizës. Gjatë...

Emigrimi i shqiptarëve

‘Shqipërisë po i ikën potenciali, e para në Evropë, e pesta në botë’

Prof. Russel King, në Shkollën për Studime Globale, në Universitetin e Sussex në Britaninë e...

Deklarata

Rama vlerësim për Bankën e Shqipërisë: Institucioni i vetëm…

Gjatë fjalës së tij në Konferencën Vjetore të Bankës së Shqipërisë “Politika monetare, Integrimi Ekonomik...

Konferenca e Bankës së Shqipërisë

Sejko: Premisa pozitive për rritjen

Banka e Shqipërisë organizoi të enjten konferencën e saj vjetore, me temë Politika Monetare, Integrimi...

"Buxheti 2019"

Ahmetaj tregon sektorët ku do të rriten pagat

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj, ka prezantuar projektbuxhetin e vitit 2019. Ministri në...

Kandidaturat për Këshillin Mbikëqyrës

Seancë te “Ekonomia”, anëtarët e rinj të BSH-së

Në komisionin e ekonomisë janë prezantuar 15 kandidaturat për zëvendësimin e 3 antarëve të Këshillit...

Rezultatet e studimeve

Gjuhët e huaja si vlerë ekonomike

Të folurit e shumë gjuhëve sjell përfitime për ekonominë. Vendet që ushqejnë popullin me gjuhë...

Kursi i këmbimit

Leku në rënie ndaj të gjithë valutave

Leku humbi pikë në kursin e këmbimit ndaj të gjitha valutave kryesore. Sipas Bankës së...