MENU
klinika
Ka filluar numërimi mbrapsht

Big Oil hyri në dekadën “ose vepro, ose vdis”

Hapin e parë e hedhin bizneset e mëdha

Nis faza e parë e fiskalizimit për xhiron ditore

Në shtator të këtij vit do të nisë faza e parë e procesit të fiskalizimit...

Faktorët nxitës

Do rritet kërkesa për kredi gjatë 2020-ës?

Standardet e kreditimit për individët u lehtësuan në tremujorin e fundit të vitit 2019 dhe...

Kur do të shlyhen detyrimet e prapambetura?

“Në 2019 nuk u realizua parashikimi i të ardhurave”

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka njoftuar se për vitin 2021 nuk do të ketë...

Çfarë ndikimi ka në botë?

Forumi Ekonomik Botëror feston 50 vjetorin

Viti 2020 shënon 50 vjetorin e krijimit të Forumit Ekonomik Botëror. Elita botërore do të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 21 Janar 2020

Këtë të martë, euro nuk ka pësuar ndryshime të vlerës duke mbetur në nivelin e 122.40...

Nga "Facebook" tek "Starbucks"

Kompanitë që ‘sundojnë’ në botë

2000 kompanitë më të mëdha dhe me ndikim në në botë raportohet të kenë të...

Çfarë fshihet pas luksit?

Miliarderi misterioz, i suksesshëm në “botën e çokollatave”

Giovanni Ferrero, 55 vjeç, është djali më i vogël i shpikësit të Nutella, Michele FerreroNutella...

Efekti total 44 mln lekë

Ndërgjegjësimi i biznesit/ Deklarojnë punonjësit

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve lajmëroi se nga monitorimi paraprak i të dhënave të deklaruar...

Konkurrencë në prodhimin e verës

Tregtia i mban njerëzit ‘të lidhur’ në fshat

“Agroturizmi është një formë e shkëlqyer biznesi për të mbajtur njerëzit në fshat dhe për...

Lidhje lindje-perëndim

Investimi i rradhës/ FSHZH publikon detajet e projektit

Fondi Shqiptar i Zhvillimit bën të ditur se kanë filluar punimet për rikonstruksionin e rrugës...

Kryesojnë vendet nordike

Indeksi global/ Ku renditet Shqipëria për pagat?

“Indeksi Global i Progresit Social” ka bërë publik raportin që mat 82 ekonomi botërore, përfshirë...