MENU
klinika
Shërbimet ndaj bizneseve

Aksioni anti-informalitet/ Tatimet marrëveshje me AKE-në

Porti Durrës

Tragetet çdo ditë 210 kamionë e trajlera me 2,472 tonë mallra

Tragetet e linjave Durrës – Bari, Durrës – Ankona dhe Durrës – Trieste e kthim...

Manastirliu në Lezhë

Nis ndërtimi i maternitetit të ri, 3.2 milion USD investime

Ka nisur puna për ndërtimin e maternitetit të ri të Lezhës, brenda korpusit të këtij...

Raporti

FMN vlerëson Bankën e Shqipërisë për statistikat, çfarë rekomandon?

Një mision i Fondit Monetar Ndërkombëtar, i cili vizitoi Bankën e Shqipërisë në prill, me...

Çfarë deklaroi Rama?

Bizneset e mëdha sot paguajnë më shumë se sa dje

Kryeministri Edi Rama, gjatë një interviste televizive, të enjten në mbrëmje, deklaroi se qeveria e...

Rrisin shpenzimet për...

“Varfërohen” familjet e pasura

Familjet e pasura shqiptare, 20 përqindëshi më të ardhurat më të larta, i ka limituar...

Mbulojnë zonën 360 gradë horizontal

Instalohen sisteme alarmi në diga për rastet e emergjencave

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare njoftoi se në zbatim të planit të gatishmërisë në rastet e emergjencave,...

Angazhimi i Diasporës

Rriten investimet italiane në Shqipëri?

Roli i Diasporës shqiptare dhe mundësitë e organizimit të projekteve të përbashkëta, me qëllim nxitjen...

"Ekonomia green"

Denaj: Nxitje e investimeve dhe inovacion në bujqësi!

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj si dhe ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural,...

Durrës

Statistikat/ Mbi 730 mijë udhëtarë me tragete në janar-shtator

Gjatë periudhës janar-shtator të këtij viti tragetet e linjave Durrës– Bari, Durrës – Ankona dhe...

Në 10 vite, 22% më shumë

Plaket Shqipëria, shtohet numri i të moshuarve

Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve, si pasojë e...

Të dhënat

Paraja cash shënon rekord, 288 mld lekë jashtë bankave

Teksa qeveria dhe Banka e Shqipërisë po marrin masa për të reduktuar përdorimin e cash-t...