MENU
klinika
Profil

Kush është ekonomisti Steven D. Levitt?

Prerjet e reja

Hyjnë sot në qarkullim kartëmonedhat 200 dhe 5000

Sot del në qarkullim seria e re e kartëmonedhave 200 dhe 5000 Lekë, ndërkohë që...

Gati fluturimet drejt Italisë

Balluku: Shqiponja e dytë tashmë në shtëpi!

“Shqiponja e dytë tashmë në shtëpi”, tha gjatë ditës së djeshme ministrja e Infrastrukturës dhe...

Për arsimin zero

Familjet e varfra, 80 % të buxhetit vetëm ushqime dhe fatura

Familjet e varfra në vendin tonë janë të destinuara të mbesin të tilla për shkak...

Duhet rregullore!

Gjobat e AKU-së për licencat, ekspertët: Biznesi, i painformuar!

Ndëshkimi i bizneseve ushqimore për mungesën e licencës përkatëse deri tek mbyllja e aktivitetet, nga...

Lufta ndaj informalitetit në rrugë

Taskforca “makth” i të dielës për taksitë e palicencuara

Pa pushim, pa orar për të luftuar paligjshmërinë! Drejtoria e Transportit Rrugor njofton se edhe...

Vetëm në shtator

Turizëm/ Mbi 2 mijë turistë vendas në Sazan e Karaburun

Anijet turistike vazhdojnë udhëtimet nga porti i Vlorës drejt Karaburunit dhe Sazanit edhe gjatë muajit...

Pritet hapja e korsisë tjetër

Bypassi në Fier/ Balluku kërkon përshpejtim të ritmeve

Në Bypass-in e Fierin po punohet me intensitet të lartë për të bërë të mundur...

Çfarë paralajmëron kryeministri?

‘Pas Lasgushit dhe Migjenit do të ulet dhe Naimi’

Pas lajmit që dha për Migjenin, kryeministri Edi Rama ka dhënë detaje në lidhje me...

Nisma e fundit e qeverisë Rama

Procedurat si të merren tapitë e tokave të bllokuara nga Kadastra

Koha po kalon, por vështirësitë që kanë dalë përpara nismës më të fundit të qeverisë...

1.7 mln lekë gjobë

Mungesë higjiene dhe produkte të skaduara, AKU “godet” 5 subjekte

Autoriteti i Kontrollit Ushqimor, ka njoftuar së gjatë inspektimit të 5 subjekteve me aktivitet “Supermarket”,...

Video

BE ndihmë për tërmetin, nis ndërhyrjen në Shqipëri

Mekanizmi i Mbrojtjes Civile Europiane do të nisë zyrtarisht ndërhyrjen në Shqipëri. Së bashku me...