MENU
klinika
Raporti

FMN vlerëson Bankën e Shqipërisë për statistikat, çfarë rekomandon?

Çfarë deklaroi Rama?

Bizneset e mëdha sot paguajnë më shumë se sa dje

Kryeministri Edi Rama, gjatë një interviste televizive, të enjten në mbrëmje, deklaroi se qeveria e...

Rrisin shpenzimet për...

“Varfërohen” familjet e pasura

Familjet e pasura shqiptare, 20 përqindëshi më të ardhurat më të larta, i ka limituar...

Mbulojnë zonën 360 gradë horizontal

Instalohen sisteme alarmi në diga për rastet e emergjencave

Korporata Elektroenergjetike Shqiptare njoftoi se në zbatim të planit të gatishmërisë në rastet e emergjencave,...

Angazhimi i Diasporës

Rriten investimet italiane në Shqipëri?

Roli i Diasporës shqiptare dhe mundësitë e organizimit të projekteve të përbashkëta, me qëllim nxitjen...

"Ekonomia green"

Denaj: Nxitje e investimeve dhe inovacion në bujqësi!

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj si dhe ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural,...

Durrës

Statistikat/ Mbi 730 mijë udhëtarë me tragete në janar-shtator

Gjatë periudhës janar-shtator të këtij viti tragetet e linjave Durrës– Bari, Durrës – Ankona dhe...

Në 10 vite, 22% më shumë

Plaket Shqipëria, shtohet numri i të moshuarve

Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve, si pasojë e...

Të dhënat

Paraja cash shënon rekord, 288 mld lekë jashtë bankave

Teksa qeveria dhe Banka e Shqipërisë po marrin masa për të reduktuar përdorimin e cash-t...

Ja sa do të shkojë

Familjet e prekura nga tërmeti/ Rritet fondi i rezervave të shtetit

Këshilli i Ministrave ka miratuar këtë të mërkurë ndryshimet në ligjin për sistemin e taksave...

"Lojërat e fatit kanë pasur një efekt negativ"

Sejko bën bilancin: Ekonomia po njeh rritje pozitive!

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ka dhënë sot një konferencë për mediat, ku...

Ekonomia Blu

Ekspertët e BB: Nxit punësimin dhe të ardhurat!

Diversifikimi i Ekonomisë Blu, është një burim i rëndësishëm që nxit punësimin, përmirëson të ardhurat...