MENU
klinika
Tregu i brendshëm

‘Shterojnë’ mundësitë për borxh të ri

Përse shërbejnë?

Llogari bankare pa kosto?

Synimi i fundit që Banka e Shqipërisë i ka vënë vetes mund t’i vijë në...

Këmbimi valutor

Euro mbetet ‘vendnumëro’, rritet dollari amerikan

Në tregun valutor vendas monedha europiane qëndron të njëjtat vlera të një dite më parë....

Raporti i Heritage

Barra e taksave/ Shqipëria e treta në rajon me 24.9%

Gjatë ditës së djeshme raporti i lirisë ekonomike të Fondacionit Heritage për vitin 2019 tha...

Shifrat

‘Kopracët’ e Europës/ Ku renditen Shqipëria dhe Kosova?

Instituti CAF (Charity Aid Foundation) ka publikuar së fundmi një studim, i cili është cilësuar...

Shifrat

Paga minimale në Shqipëri më e ulëta në Europë

Eurostat ka publikuar sot hartën e pagës minimale. Sipas të dhënave të publikuara, paga minimale...

Rezultatet për Shqipërinë

Si të mbijetosh me pagë minimale?

“Në Shqipëri shporta e ushqimeve fiksohet në 74 dollarë në muaj”, kështu thuhet në studimin...

Liria Ekonomike

Heritage: Shqipëria fiton 13 pozicione, lë pas Francën e Italinë

Në raportin e fundit të Fondacionit Heritage për vendin tonë theksohet fakti se Shqipëria ka...

Informaliteti në tregun e punës

INSTAT: 60% e shqiptarëve pa sigurime shëndetësore

“Rreth 60% e shqiptarëve nuk kanë asnjë formë të sigurimit shëndetësor“, kështu është bërë me...

Këmbimi valutor

Euro shënon një hap pas, dollari zhvlerësohet kundrejt Lekut

Pas tre ditësh kur monedha europiane po merrte veten, në tregun valutor vendas sot, euro...

Të dhënat

Ekonomia shqiptare në rrezik? Reagon FMN

“Të merren masa për uljen e normës së emigracionit”, kjo është thirrja që FMN i...

Shifrat sipas INSTAT

Rritet konsumi/ BSH: Në 2018 turistët sollën 1.47 miliardë euro

Sipas të dhënave më të fundit të publikuara në INSTAT, konsumi i popullatës ka pësuar...