MENU
klinika
Çmimet e apartamenteve

Tirana më e shtrenjta në rajon?

Kursi zyrtar

Këmbimi valutor/ Si nis java për Euron, Paundin dhe Dollarin?

Edhe në këtë fillim jave kursi i këmbimit duket se nuk paraqet ndryshime për monedhat...

Rekomandimet

Shërbimet dentare/ AK mbyll procedurat e hetimit paraprak

Komisioni i Autoritetit të Konkurrencës, ka vendosur të mbyllë procedurat e hetimit paraprak në tregun...

BSH publikon rezultatet

“Skaneri ekonomik”/ Triliona lekë-borxhe

Për herë të parë, Banka e Shqipërisë publikoi rezultatet e një “skaneri” të ekonomisë shqiptare,...

Proçesi i nxjerrjes së naftës

Klosi siguron qytetarët/ Vende të reja pune përmes SHELL-it

Qyteti i Beratit ofron sot të gjitha arsyet dhe kushtet për të jetuar, por edhe...

Analiza e dëmit ekonomik, 2018

KLSH zbardh listën e shkaktarëve kryesorë, kryesojnë Tatimet

Sipas një analize të fundit të Kontrollit të Lartë të Shtetit (KLSH), lidhur me strukturën...

Detaje

TEC-i Vlorë, Ministria e Energjisë pezullon garën

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë bëri të ditur të shtunën se ka pezulluar përkohësisht procedurën...

EMRA+FOTO

Manjatë të biznesit, si arritën sukses këta miliarderë

Historitë e frymëzimit në rradhët e miliarderëve të sotëm, janë ndoshta historitë më të bukura...

Shifrat

Pasuri të ‘çmendura’ në llogaritë bankare të disa individëve

Sipas një raporti të Oxfam International bëhet me dije se miliarderët e botës po rrisin...

FOTOT

Xhiro film dhe kurse para në këto 5 vende të Europës Lindore

Kur një grup producentësh kinematografik të Lituanisë dhe Polonisë nisën të lundronin drejt brigjeve të...

Të dhënat

Bien eksportet me Kosovën, faktorët që ndikojnë

Pas vendosjes se taksës 100% që Kosova u vendosi mallrave serbe pritej që të rriteshin...

Tabela

Çmimi i ujit ndër vite, sa paguan sot një familje?

Rreth 11 shoqëri të ujësjellës kanalizimeve kanë aplikuar për rritje tarifash pranë Entit Rregullator të...