MENU
klinika
Sa do të shiten

Vendosen çmimet e reja të karburanteve

Shoqatat e transportit letër Ramës

“Sektori në emergjencë për pagat e punonjësve”

Shoqata Kombëtare e Transportit Qytetas dhe Shoqata e Transportit Urban dhe Interurban në një letër...

Raporti i Bankës Botërore

Vala e re e emigracionit, shqetësim për fuqinë punëtore

Një valë e re emigrimi e të rinjve shqiptarë është një nga shkaqet kryesore të...

Pas rënies pre e sulmeve kibernetike

AKSHI kërkon rritje pagash me 350%, rroga mesatare 3500 euro

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI) i ka kërkuar Departamentit të Administratës Publike dhe...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 2 nëntor 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 118.1 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 119.4 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 136.8...

Analiza/ Çfarë do të humbasë Europa?

Embargoja e BE mund t’i rrisë çmimet e naftës ‘mbi 100 dollarë’

Çmimet e naftës së papërpunuar Brent mund të kalojnë lehtësisht mbi 100 dollarë për fuçi...

Të gjithë jashtë për festat kombëtare!

‘Fluturojnë’ çmimet e biletave të avionit

Ndonëse 28-29 nëntori janë festat kombëtare të ngritjes së flamurit e pavarësisë dhe çlirimit të...

Analiza/ Disa skenarë si mund 'ta shmangë'!

Sa dëm i bën Rusisë kufiri i ri i çmimit të naftës nga G7?

Vendosja e një kufiri të çmimit të naftës nga Rusia – që u finalizua javën...

Vendimi i Bordit

Sa do të shitet nafta në vend?

Bordi i Transparencës ka vendosur sot uljen e lehtë të çmimeve të karburanteve. Sipas vendimit...

“Rusia rrezikon të lërë gjithë botën në uri”

SHBA thirrje Moskës për t’iu rikthyer marrëveshjes

Vendimi i Rusisë për të bllokuar eksportin e drithërave në Detin e Zi, është një...

Kohëzgjatja mbi mesataren e BE

Studimi, shqiptarët nuk heqin dorë lehtë nga një vend punë

“Kohëzgjatja e punës dhe ndryshimi strukturor në ekonomitë në tranzicion të Evropës” është një studim...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 1 nëntor 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 118.2 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 119.9 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 137...