MENU
klinika
Deutsche Welle

“Lum kush e ka vizën ‘Shengen’, në Turqi”

Kriza e energjisë/ Preken rreth 50 mijë familje!

Nis operacioni për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme

Qeveria do të ndërmarrë aksion për ndërprerjen e lidhjeve të paligjshme të energjisë elektrike. Me...

Renditja për Evropën

Shqipëria, e treta për apartamentet më të shtrenjta

Shqipëria renditet e treta në Europë pas Bjellorusisë dhe Rusisë për çmimet më të shtrenjta...

Anketa mbi Ballkanin

Pakënaqësia ndaj shërbimeve publike nxit emigracionin

Banka Qendrore e Austrisë e cila monitoron procesin e integrimit në BE të Rajonit ka...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 5 shtator 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 118.1 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 119.2 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 137...

Analiza nga "Project Syndicate"

Dështimi i Politikës Evropiane të Energjisë

Çmimet e larta të energjisë janë një fatkeqësi për ekonominë evropiane dhe politikanët e saj....

Rritja e çmimeve të produkteve ushqimore

Zhduken markat e njohura nga raftet e supermarketeve

Kushdo që shikon një produkt me zbritje dëshiron ta bëjë të tijën mirëpo ka dhe...

Panairi i Verës në kuadër të ‘Open Balkan’

Beograd, jepen 12 medalje për verërat shqiptare

Në kuadër të Ballkanit të Hapur, në Beograd, u mbajt një Panair Vere, ku morën...

Analiza/ Çfarë do të vendoset në mbledhjen mujore?

A do të ulë OPEC-u prodhimin e naftës në ditën e punës?

Sinjali i Arabisë Saudite nga dy javë më parë se OPEC+ mund të vendoste të...

"Zëri i Amerikës"

“Nëse Moska ndërpret furnizimin me gaz, BE është gati”

Evropa është “e përgatitur mirë”, falë kapaciteteve të magazinimit dhe masave për ruajtjen e energjisë,...

Kriza energjetike

Masat e BE për të përballur rritjen e çmimeve

Përballë rritjes së çmimeve vendet e Bashkimit Europian kanë nisur të marrin masa për t’i...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 4 shtator 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 118.1 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 118.5 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 137...