MENU
klinika
Mjaftojnë idetë…

Njihuni me 4 bizneset që mund t’i filloni me më pak se 99 dollarë

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 3 shtator 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 118.3 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 118.4 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 137...

Ja sa do të shitet benzina e gazi

Dalin vendimet e reja të bordit, ulet nafta në 232 lekë!

Dalin vendimet e reja të bordit, ulet nafta në 232 lekë. “Çmimi i shitjes me...

Analiza e DW/ Korrupsioni dhe...

Çfarë po pengon zhvillimin e energjisë së rinovueshme

Sipas ekspertëve Bosnjë-Hercegovina mund të kryesonte në rajon për prodhimin e energjisë së rinovueshme. Por...

Nga "BBC"

Pa ndihmë, firmat do të mbyllen këtë dimër

Bizneset “do t’i mbyllin dyert këtë dimër” nëse nuk u jepet mbështetje me rritjen e...

Analiza nga Deutsche Welle

Marrëveshja bërthamore me Iranin, shpresë për naftë më të lirë

Standardi i tregut botëror të naftës Nafta e papërpunuar Brent ra me rreth 1.5% në...

The Economist: Si ta parandaloni?

Kriza energjetike e Evropës mund të shndërrohet në krizë ekonomike

Ndërsa ndërprerjet në gazin rus, energjinë bërthamore franceze dhe hidrocentralin norvegjez shkaktojnë kërdi në tregjet...

Rusia: Do të pezullojmë furnizimet

G7 kërkon të vendosë çmim tavan për naftën

Përpara një takimi të G7 për të diskutuar vendosjen e një tavani për çmimin e...

GRAFIKËT/ Eduard Zaloshnja

Bie çmimi i naftës dhe në Mal të Zi, në Shqipëri jo…

Çmimi i naftës bruto Brent në bursa është pika më e përdorur e referimit për...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 2 shtator 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 118.3 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 118.4 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 137...

Ulet me 2 lekë çmimi i naftës

Sa do të shitet karburanti në tregun shqiptar

Bordi i Transparencës ka vendosur të ulë me dy lekë çmimin e naftës, duke e...

Analiza nga "Project Syndicate"

Rusia apo Perëndimi, kush e fiton betejën ekonomike?

Gjashtë muaj më parë, Perëndimi u përball me një dilemë: as nuk mund të lejonte...