MENU
klinika
Postimi

‘Shkalla më e ulët historike’, Rama publikon raportin e papunësisë

Dalin shifrat

Sa mln euro shpenzuan të huajt tek ne?

Turistët e huaj, që tashmë i gjen në çdo cep të vendit, nga jugu në...

Ndryshon projekt ligji

Korporata e investimeve/ Qeveria reflekton pas kritikave

Në mesin e muajit korrik komisioni i ekonomisë tërhoqi përkohësisht për diskutim ligjin për krijimin...

Aksioni anti-informalitet

Biznesmenët dhe zyrtarët që e pësuan

Policia e Shtetit ka publikuar rezultatet e aksionit anti-informalitet, deri më 10 shtator të 2019....

Foto

Ura që “shpëton” nga përmbytja Fushë-Krujën, përfundon ndërtimi

Brenda muajit shtator pritet të përfundojë ndërtimi i urës në Fushë-Krujë. Ky investim shpëton nga...

Anketa Tremujore e Forcave të Punës

Papunësia në vend/ Denaj: Lajm i mirë për ekonominë!

Përmes një postimi në facebook, ministrja e Financave Anila Denaj ndan lajmin se papunësia në...

Video

Doni të blini makinë? Rama jep njoftimin e rëndësishëm

Në këtë mëngjes kryeministri Edi Rama ka dashur të informojë të gjithë drejtuesit e mjeteve...

Të dhënat

Investimet e huaja nisin rënien, tkurren 13%

Investimet e Huaja Direkte kanë shfaqur tendencë rënëse në tremujorin e dytë të këtij viti,...

Ndërtoi rrugën Tiranë-Elbasan

Kompania greke “mbyti” në borxhe furnitorët shqiptarë

Teksa punimet në rrugën e re Tiranë-Elbasan kanë prekur finishin me rehabilitimin e shembjes ne...

Në 8 muaj 43 mln € eksporte

Rriten shkëmbimet tregtare mes Kosovës dhe Shqipërisë

Bashkimi doganor midis Shqipërisë dhe Kosovës që ishte parashikuar të hynte në fuqi plotësisht në...

Foto

Nis puna për rrugën Qafë-Thore – Theth

Ka filluar puna për rrugën Qafë-Thore – Theth, 16 km e gjatë që lidh një...

Ja çfarë u diskutua

Komisioni për Politikën e Jashtme miratoi tre projektligje

Komisioni për Politikën e Jashtme, miratoi sot tre projektligje. Për të folur rreth projektligjit ”Për...