MENU
klinika
Nisma

Njihuni me shtetin që ofron 30 mijë € për çiftet me 3 fëmijë

"Fokus te investimet publike e private"

Bilanci i ekonomisë, Rama: U rrit me 2.21%

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar ka nisur bashkëbisedimi i kryeministrit Rama me gazetarët. Fokus i diskutimeve...

A duhet të ndryshojë biznesi kasat?

Revolucion për faturimin elektronik, drafti si do funksionojë

Ministria e Financave ka përgatitur projektligjin “Për Faturën dhe Sistemin e Monitorimit të Qarkullimit” si...

Tregu i fluturimeve

Sa udhëtarë u regjistruan në gjysmën e parë të vitit?

Tregu i transportit ajror të pasagjerëve e mbylli me rritje gjysmën e parë të vitit....

Lufta kundër evazionit fiskal

Policia në aksion, gjoba e bllokime aktivitetesh

Luftës kundër informalitetit i është bashkuar edhe Policia e Shtetit. Në një dalje për mediat,...

Kursi i këmbimit

Euro sërish në ‘pikiatë’, pasojnë rënien Paundi dhe Dollari

Kjo javë ka nisur negativisht për valutat e huaja. Monedha e Eurozonës ka zbritur sot...

Infrastruktura “udhëheq”...

Potenciali ekonomik i Shqipërisë/ KPMG: E 3-ta nga fundi në Europë

KPMG, një ndër 4 firmat më të mëdha të auditit në botë ka publikuar së...

"Nëse e keni marrë..."

Produktet pa standard në treg/ ISHMT: Mos e blini këtë filxhan!

Inspektorati Shtetëror i Mbikëqyrjes së Tregut, në kuadër të monitorimit të sigurisë konsumatore, ka bërë...

Tabela

BSH, plan veprimi për nxitjen e kredisë në ekonomi

Teksa huaja që jepet për ekonominë ka shënuar një rritje të dobët tre vitet e...

Parajsat fiskale

BSH shtrëngon masat për Agjencitë e Këmbimit Valutor

Banka e Shqipërisë ka miratuar rregulloren e licencimit të Agjencive të Këmbimit valutor, ku bie...

Kontroll "blic" në Currila-Golem

Denaj “ultimatum” bizneseve

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj, ka zhvilluar një inspektim në zonën bregdetare Currila...

26 mijë biznese nën sekuestro

“Lista e zezë”, Tatimet thyejnë rekordin për 2019

Qershori i këtij viti ka shënuar një shifër rekord të bizneseve të cilëve u është...