MENU
klinika
Intervista me shefin e FMN-së

“Kriza politike në Shqipëri, ngadalëson rritjen ekonomike”

Kundër informalitetit

Denaj-bizneseve: Asistencë në mjediset e ushtrimit të aktivitetit

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, ishte sot në plazhin e Velipojës, në kuadër...

Nga Mirdita në Përmet

Cilat janë vendburimet e arit në Shqipëri?

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka nisur procesin e konsultimit publik për programin e veprimit...

Si do përfitojnë pagesën?

Ndryshimet në ligj për të punësuarit me aftësi ndryshe

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, ka vizituar një të punësuar me aftësi...

Tregtonin ushqim të pakontrolluar

AKU në aksion, gjobë 1.6 mln 6 subjekteve

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka gjobitur me 1.6 milionë lekë 6 subjekte tregtare në Durrës,...

28% nuk paguajnë drita dhe ujë

Shqiptarët më të varfërit në rajon

28 për qind e familjeve shqiptare kanë vështirësi në pagesën e faturave mujore, të tilla...

Tabela

Forcohet Leku, Shqipëria humb avantazhin konkurrues

Shqipëria vijon të ketë deficit të lartë të llogarisë korente në raport me Rajonin, por...

Aktivitet të palicencuar dhe mungesë kushtesh higjieno-sanitare

AKU me “dorë të hekurt”, gjobë 5 mln lekë në 4 subjekte

Drejtoritë Rajonale të AKU të qarkut Vlorë, Berat dhe Durrës ushtruan kontrolle në 4 subjekte,...

Deklarata

Lufta kundër informalitetit/ Tatimet: Zero tolerancë!

“Përsa i përket luftës kundër informalitetit nuk do të ketë aspak tolerancë”, kështu është shprehur...

Përshpejtohen ritmet e punës

Aksi Burrel-Klos/ ARRSH: Përfundon brenda afatit!

Punimet në aksin Burrel-Klos do të vijojnë. Ky njoftim është bërë me dije nga Autoriteti...

Taksa NOA

Nafta shtrenjtohet me 20 lekë për litër

Përmes një deklarate për mediat, PD akuzoi sot qeverinë “Rama” se ka vendosur t’i ngarkojë...

Bizneset në vështirësi

Përkeqësohet aftësia paguese e kredimarrësve

Bizneset po ushtrojnë aktivitetin në një ambient të vështirë këtë vit për shkak të paqrtësive...