MENU
klinika
Raporti i BE

“Lumenjtë shqiptare me nivelin më të lartë të ndotjes”

Shton stimujt

Gjermania josh mjekët shqiptarë, ‘zbrazet’ QSUT-ja

Vala e emigracionit të personelit shëndetësor që ka prekur prej vitesh Shqipërinë rrezikon të përforcohet...

Të dhënat nga Ministria e Financave

Aksioni anti-informalitet rrit minimalisht të ardhurat fiskale

Rreth 265.3 miliardë lekë janë mbledhur në arkën e shtetit në 7 muajt e parë...

Defiçiti në arkën e shtetit

Zgjedhjet nxorën shpenzimet buxhetore nga frenat

Treguesit kryesorë të buxhetit për periudhën 7-mujore paraqiten të zhbalancuara për arsye se, shpenzimet u...

BB 'shuplakë' Shqipërisë

“Kampione në borxhin e lartë publik!”

Shqipërisë dhe Malit të Zi do t’i duhet më shumë angazhim për zbatimin e rregullave...

Abuzim me ligjin

Gatim në kushte skandaloze, AKU bllokon e gjobit 4 subjekte

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit vijon kontrollet në mbarë vendin, duke ndëshkuar të gjitha subjektet që...

Shifrat

Sa familje përfituan bonusin e bebeve në shtatë mujorin e parë

Gjatë 7 muajve të parë të vitit 2019, 18 523 familje kanë përfituar bonusin e...

Deklarata

“Sezon i suksesshëm”/ Klosi: 16% turistë më shumë se në 2018

Muaji gusht shënoi rekordin e ri në turizëm, plot 1 milion turistë të huaj kanë...

Aksioni anti-informalitet

Analizat “fundosin” Ballshin, bllokohen 550 ton naftë

Rreth 550 ton naftë janë bllokuar sot nga Ministria e Energjitikës në rafineritë e Ballshit....

Shifrat e Eurostat

Shqipëria, rekord për aksidentet me vdekje

Shqipëria renditet ndër vendet me numrin më të lartë të vdekjeve nga aksidentet në rrugë...

Vendimi

“Dritë jeshile” për ujësjellësin e Krujës, nis së shpejti investimi

Një investim i rëndësishëm do të nisë së shpejti në rrjetin e ujësjellësit të Krujës....

Shqetësim i FMN-së dhe BSH-së

Energjia “gropos” ekonominë

Energjia elektrike vijon të jetë një barrë e rëndë për ekonominë shqiptare. Vetëm për muajin...