MENU
klinika
Hyn në fuqi ligji i ri

Masat kundër duhanit, gjobë dhe pezullim aktiviteti për shkelësit

Raporti

OBSH ngre alarmet për spitalet në Shqipëri

Një pajisje mjekësore ka gati 100 vite që përdoret në Shqipëri dhe kjo me te...

Raporti i KLSH-së

S’ka inventar për pyjet dhe asnjë gjobë të vënë!

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka publikuar raportin e auditit për periudhën 2016 – 2018...

"Java e nënçmuar"

Euro në pikiadë, emigrantët dhe turistët e rrëzojnë nën 121

Monedha e përbashkët europiane e ka rinisur sërish javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Sipas...

42% e forcës punës me arsim 9-vjeçar

Shqiptarët më “injorantët” në Evropë

Në tre shtete në Europë, punëdhënësit vuajnë më shumë për të gjetur fuqi punëtore me...

Deklarata e DPSHTRR

Patentat tani do të merren për vetëm 30 minuta

Lëshimi i kartonit të lejes së drejtimit të automjeteve (Patenta) do të realizohet vetëm në...

Të rinjtë "marrin arratinë"

Rritet numri i emigrantëve ilegalë shqiptarë në Itali

Numri i emigrantëve ileaglë shqiptarë shënoi rritje gjatë vitit 2018 në shtetin fqinj, duke u...

Shoqata e turoperatorëve zbulon gjithçka

Një milion turistë shqiptarë në Greqi?

Shifrat e dhëna nga mediat greke se në Greqi kanë qenë me pushime mbi 1...

Çfarë preferojnë udhëtarët?

Avion apo traget? Autoriteti Protual Durrës publikon të dhënat

Autoriteti Portual Durrës ka publikuar të dhënat e raportit për periudhën Janar-Korrik 2019 duke i...

Video

Sa do zgjasë aksioni anti-informalitet? Rama jep lajmin

Kushdo që mendon se aksioni anti-informalitet është thjesht një fushatë e ka gabim. Kryeministri Edi...

"Luftë frontale informalitetit"

Balluku flet për cilësinë e karburanteve

Ministrja e Infratrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku ka dalë sot në një konferencë shtypi në...

Ç'po bëjnë për t’u larguar nga vendi?

Varfëria i “mposht”, shqiptarët ‘shesin’ dinjitetin dhe krenarinë

Vitet e fundit shifrat e shqiptarëve që janë larguar nga vendi janë të frikshme. Ata...