MENU
klinika
Dëmet nga aksidentet

AMF rrit me 2.2 milionë euro Fondin e Kompensimit

Kursi i këmbimit

Leku forcohet lehtë ndaj euros

Euro e mbylli javën me një tjetër rënie të lehtë në kursin e këmbimit valutor....

Zhvillimi i turizmit

Hotelet me 5 yje, 15 investitorë të interesuar

Rreth 15 kompani janë të gatshme të investojnë në fushën e hoteleve elitare në zonat...

Shitjet u rritën me afro 8%

Biznesi, 16 mld euro xhiro vitin e kaluar

Xhiro totale e bizneseve në Shqipëri arriti në rreth 16 miliardë euro vitin e kaluar....

Abuzimi me monopolin

51 milionë lekë gjobë për koncesionarin e kolaudimit

Autoriteti i Konkurrencës ka gjobitur kompaninë koncesionare të kontrollit teknik të automjeteve, SGS Automotive Albania,...

Rritje e qendrueshme

BE: Rritja ekonomike e Shqipërisë, 4.1%

Komisioni Europian tha të enjten se rriti parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë gjatë këtij...

Kursi i këmbimit

Forcohen dollari dhe paundi

Kursi i këmbimit mes euros dhe lekut përkohësisht është stabilizuar poshtë nivelit 125 lekëve. Sipas...

Rriten arkëtimet Ujësjellësave

17 milionë euro më shumë

Arkëtimet e ndërmarrjeve të ujësjellës kanalizimeve janë rritur me 17 milionë euro këtë vit. Gjatë...

Bie në 1.9%

Inflacioni prek nivelin më të ulët që nga janari

Inflacioni ra për të katërtin muaj radhazi në tetor dhe arriti nivelin më të ulët...

Anullohet udhëzimi i vitit të kaluar

Ulen tarifat përmbarimore

Tarifat e shërbimit përmbarimor privat janë ulur. Pas një beteje që zgjati më shumë se...

Kriza e ekonomisë fqinje

Spanjollët janë bërë më të pasur se italianët

Spanjollët janë bërë më të pasur se italianët, që është tregues optimist për rimëkëmbjen e...

Nuk raportojnë transaksionet

Pastrimi i parave, gjoba për ndërtuesit

Dhjetë firma ndërtimi janë të përfshira aktualisht në procese gjyqësore me Drejtorinë e Përgjithshme të...