MENU
klinika
OSHEE me humbje

Energjia/ Vit i artë për tregtuesit dhe prodhuesit privatë

Inflacioni i lartë në vend

Parashikohet rënie ekonomike dhe ulje e konsumit

Në Shqipëri, Banka Qëndrore ka ndërhyrë disa herë brenda pak muajve, duke rritur normën bazë...

Panairi Agro-Expo

Krifca: Shkëmbimet tregtare, 77% më shumë se në 2013

Ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca vizitoi sot Panairin Ndërkombëtar Agro Expo-Global Gap. Ministrja Krifca u...

22.3% turistë më shumë se një vit më parë

Zgjatet sezoni turistik, fluks edhe në tetor

Sezoni turistik po zgjatet përtej muajve tradicionalë të verës, me të huajt që po e...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 26 nëntor 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 116.8 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 113 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 135.5...

Me sa lekë do të shiten?

Ulet sërish çmimi i naftës dhe benzinës

Vendim i Bordit të Transparencës 25.11.2022 Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 25 Nëntor...

Alabbar për “Arabian Bussines”

“Porti i Durrësit, do të jetë projekti ynë më i mirë!”

“Eagle Hills merr dritën jeshile për mega-projektin në Shqipëri”. Kështu shkruan “Arabian Business”, media më...

Analiza

Iberia, ‘zgjidhja’ e krizës evropiane të energjisë

Iberia është e pozicionuar mirë për të konkurruar – apo edhe për të zëvendësuar –...

Çfarë pritet të ndodhë pas miratimit në Kuvend

Analiza e REL për Portin e Durrësit

Kuvendi i Shqipërisë miratoi marrëveshjen për realizimin e projektit “Durrës Yachts & Marina”, që sipas...

"The Economist"/ Pse po shqetësohet perëndimi?

A po funksionojnë si duhet sanksionet kundër Rusisë?

Kur firmat perëndimore u larguan nga Rusia pas pushtimit të Ukrainës, bankat dhe siguruesit iu...

Çfarë përfitojnë nëse jetojnë vetëm

Gjykata Kushtetuese në Gjermani forcon të drejtat e azilkërkusve

Azilkërkuesit që jetojnë vetëm në strehim kolektiv aktualisht marrin 330 euro në muaj – dhjetë...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 25 nëntor 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 117.1 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 113.7 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 135.2...