MENU
klinika
Pa u miratuar projekti në parlament

Kompania merr prenotime për apartamente në Portin e Durrësit

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 23 nëntor 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 117.1 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 113.7 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 135.2...

Sa do të shiten nafta dhe benzina?

Bordi i Transparencës nxjerr çmimet e reja

Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 22 Nëntor 2022 kanë ndryshime të çmimit nga...

Konsumatorët: Shumë herët për relaksim

Po ulet inflacioni? Shenjat e para shpresëdhënëse

A është arritur kulmi i inflacionit? Çmimet e prodhimit kanë rënë, por ende kërkohet durim....

Pasojat e përmbytjeve

Ministria: Bashkitë, në dispozicion 10 mln euro

Situata si pasojë e reshjeve në vend Gjatë orëve të fundit kemi pasur një përmirësim...

Nga "Deutsche Welle"

Pse Gjermania nuk mund t’i japë fund energjisë bërthamore?

Shtylla e avullit mund të shihet duke u ngritur në qiell nga milje larg, por...

Analiza/ Frika e mungesave dhe rritjes së çmimeve

Evropa, nuk mund të heq dorë nga LNG-ja ruse, ende!

Ndërsa Evropa po i afrohet më shumë datës së saj të mbylljes së 5 dhjetorit...

Energji elektrike e prodhuar nga hapësira!

Nisma që mund të ndryshojë të ardhmen për miliona njerëz

E ardhmja mund të jetë ajo e transmetimit të energjisë elektrike nga hapësira! Ekspertët e...

Absurditeti në kohë krize

KESH blen energji më shtrenjtë dhe shet më lirë!

Tejmbushja dhe shkarkimet në Kaskadën e Drinit nuk janë një lajm i ri, siç nuk...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 22 nëntor 2022

Monedha e eurozonës shitet sot me 117.1 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 114.3 lekë. Paundi britanik kap sot vlerën e 135.3...

Një fenomen që 'godet' çdo vit familjet shqiptare

Sa është kostoja e ‘shpëtimit’ nga përmbytjet?

Shirat e parë të dimrit kanë krijuar të njëjtën situatë të përsëritshme pothuajse çdo vit...

Nga "Financial Times"/ Zbutja e tregtisë së dollarit

Shkëmbimi i madh i borxhit të Kinës me kapital

Rezerva Federale po shkakton një rrëmujë pozitive në Kinë. Të nxitura nga rritja e shpejtë...