MENU
klinika
Investimet e së ardhmes

Bujqësia shqiptare ‘zgjon’ interesin e sauditëve

Shitja me pakicë dhe shumicë

Tiranë, lulëzojnë bizneset, hapen 2572 njësi në tre muaj

Rigjallërohet tregëtia e shumicë dhe pakicë në Tiranë. Në tre muajt e parë të vitit...

Dëmshpërblimet/ Del lista

Banorët që përfitojnë 10 mln euro nga Unaza e Re

Pronat që do të preken nga ndërtimi i Unazës së Re do të kompensohen. Vlera...

Destinacioni i parë Turqia

Nis sot fluturimin Air Albania

Air Albania nis sot fluturimin. Destinacioni i parë është Turqia. Në mbrëmje në orën 20.55...

Linjë ajrore me Riadin

Ministrja Balluku firmos marrëveshjen

Ministrja Belinda Balluku dhe Presidenti i kompanisë ajrore FLYNAS, Bander Al-Mohanna, firmosën Memorandumin e Bashkëpunimit...

Faza e parë

Ulja e kostove të tregtisë, Banka Botërore jep 140 mln dollarë

Një projekt i ri, Projekti për Lehtësimin e Tregtisë dhe Transportit në Ballkanin Perëndimor do...

Raporti

EUROSTAT për Shqipërinë: Rriten çmimet për ushqimet dhe qiraja

Niveli i Përgjithshëm i Çmimeve i matur sipas metodës së Eurostat u rrit me ritme...

“Dosja e Aplikimit”

Gjermania jep 2 mln euro për bujqësinë shqiptare

Një projekt i ri me vlerë 2 milionë euro do të financohet nga qeveria gjermane...

Procedurat on-line

Shit-blerja e makinave, të ardhurat rriten me 9%

Mbi 469 mijë shërbime janë kryer nga Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor...

Shalsi: Sektori ka evazion

Taksa e plastikës, në fund të majit zgjidhet ngërçi

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj dhe ministri për Sipërmarrjen Eduart Shalsi zhvilluan një...

Qeveria miraton fondin

Unaza e Re, 10 mln euro për kompensimin e pronave

Pronat që do të preken nga ndërtimi i Unazës së Re do të kompensohen. Vlera...

Aksioni Tatimeve

Duro: Kontroll 14 mijë bar-restoranteve

Rreth 14 mijë bar-restorante do të kalojnë në sitën e tatimeve. Drejtoria e Përgjithshme e...