MENU
klinika
Efekti zinxhir i turizmit

Si po nxitet argëtimi, shijimi i verës, bujqësia…

Vijon ”lufta” ndaj informalitetit

Aplikacioni i ri i hartës digjitale, mbyllen trajnimet

Inspektorët dhe përgjegjësit e Strukturave të Monitorimit në Terren përmbyllën trajnimet mbi përdorimin e aplikacionit...

Gjoba dhe bllokime

4 subjekte ndërpresin aktivitetin. AKU vendos shiritin!

Drejtoritë Rajonale të AKU, të qarkut të Tiranës dhe Elbasanit, ushtruan kontrolle në 4 subjektet,...

Mbeten edhe 900 mijë të tjera

Kartat e pasaportat e skaduara, deri në qershor 500 mijë aplikime

2019-ta është viti në të cilin pasaportat dhe kartat e identitetit të lëshuara në 2009-ën...

40% e bizneseve me shkelje

Aksionet kundër informalitetit, Denaj nis inspektimet në jug

Pas çlirimit të hapësirës së Plazhit të Gjipesë, e cili ishte zaptuar nga katër biznese...

Kush përfshihet?

Një e katërta e botës rrezikohet nga kriza e ujit

Shtatëmbëdhjetë vende, në të cilat jeton një e katërta e popullsisë së botës, janë në...

Dokumentet

Ish-të përndjekurit, 500 trashëgimtarë përfitojnë

Trashëgimtarët e ish-të dënuarve politikë, fëmijët dhe nipërit duhet të plotësojnë dokumentet brenda muajit korrik...

Kushte 'të tmerrshme' higjeno-sanitare

AKU bllokon kampingun e Jalës

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar një kamping në Jalë për kushte higjeno-sanitare jashtë standarteve....

Lirimi i vijës bregdetare

Anti-informaliteti zbret në Gjirin e Gjipesë, Rama tregon grushtin

Edhe ditën e sotme ka vijuar aksioni anti-infomralitet në jug të vendit për lirimin e...

Raporti i INSTAT

Ushqimet u shtrenjtuan 2.8% më shumë në korrik

Instituti i Statistikave deklaron se çmimet e ushqimeve dhe pijeve alkoolike u rritën me 2.8%...

Kaskada e Drinit

KESH: Niveli i Fierzës është 5.5 metra më lart nga mesatarja

Korporata Elektroenergjitike Shqiptare ka deklaruar dje se “situata në të gjithë kaskadën e lumit Drin...

'Nuk ka tolerime'

Abuzoi me çmimet, gjobë biznesit në Golem. Apeli i ministres

Ministrja e Financave dhe e Ekonomisë, Anila Denaj pas aksionit të djeshëm në Himarë ku...