MENU
klinika
Deklarata e Klosit

“Projekt për krijimin e kanaleve që lidhin Karavastanë me detin”

"7.44 mln euro"

Brezi 800 Mhz/ Rihapet tenderi, çmimi minimal i kërkuar

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare do të rihapë tenderin për dhënien në përdorim të...

Pastrimi i parave

Shtohet kontrolli mbi zyrat e këmbimit valutor

Teksa agjencitë e këmbimit valutor kanë rezultuar si me rrezik të lartë për pastrimin e...

Të parët në rajon

Deri në sa vjeç pritet të jetojnë shqiptarët?

Shqiptarët pritet të jetojnë mesatarisht deri në 77.9 vjeç, ku femrat pritet të jenë një...

Thirrja e ISSH-së

Si mund të përfitojnë pension shqiptarët që jetojnë jashtë?

Emigrantët shqiptarë që jetojnë jashtë vendit, por që kanë punuar me kontribute në Shqipëri, mund...

Kostoja është...

Targat e personalizuara, DPSHTRR shton llojet e tyre

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton se tashmë targat suvenir mund të...

Lista

“141 vende vakante”, OSHEE hap aplikime pune në çdo rajon

Rreth 141 vende të reja pune janë njoftur nga Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike....

Paralajmërimi i ministres Denaj

“Fatura elektronike për çdo pagesë dhe produkt”

Gjatë një interpelance të enjten me përfaqësues të biznesit, ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila...

Me ritme të ngadalëta

Kapacitetet prodhuese në rritje?

Shfrytëzimi i kapaciteteve prodhuese nga bizneset shqiptare është në përmirësim, megjithatë rritja ende nuk ka...

"Krahasuar me 1 vit më parë, jemi..."

Turizmi përgjatë 2019, ministri Klosi bën bilancin

Në një konferencë për mediat, ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi foli për përparësitë...

Të dhënat e INSTAT

Efektet sezonale, euro nis rënien e fortë

Monedha e përbashkët i është rikthyer rënies së fortë pas një periudhe kur ishte stabilizuar...

Kreditimi në vend

Sejko: Masa konkrete për gjallërim!

Gjatë ditës së sotme, guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka zhvilluar një takim...