MENU
klinika
Kreditë e këqija

Shtatë ndër debitorët më të mëdhenj drejt falimentit

Zbarkojnë në fshatin e VIP-ave

Vihet shiriti, tatimorët bllokojnë subjektin e politikanëve

Tatimorët kanë zbarkuar në Qerret, në fshatin e njohur turistik për pushuesit VIP. Gjatë kontrollit...

Statistikat

Kush prodhon dhe konsumon më shumë birrë në BE?

Në Ditën Ndërkombëtare të Birrës, Gjermanët mund të festojnë pasi ishin prodhuesi më i mirë...

Aksionet e qeverisë

Tatimet bllokojnë 500 mijë litra birrë, gjobë 70 mln lekë fabrikës

Një tjetër operacioni i Tatimeve ka bërë që të bllokohen 500 mijë litra birrë në...

Operacioni kundër informalitetit

Bllokim aktiviteti për 108 subjekte të paregjistruara

Në kuadër të operacionit kundër informalitetit, i cili ka nisur të zbatohet me kontrolle intensive...

Gjobë 2.2 mln lekë

Operonte pa licencë, AKU pezullon aktivitetin e sipërmarrësit italian

Autoriteti Kombëtar Ushqimor, gjobit me 2.2 milion lekë dhe pezullon aktivitetin e një sipërmarrësi Italian...

Aksioni kundër informalitetit

Braçe mesazh biznesmenëve

Zv/kryeministri i Shqipërisë Erion Braçe ishte i pranishëm në aksionin e kontrollit të depozitave të...

Ekonomia shqiptare

Moody’s e S&P: Kriza politike rrezik për reformat!

Ministria e Financave dhe Ekonomisë bëri me dije para disa minutash se kompania e shërbimit...

Vitin tjetër subvencion për...

Mbështetja për blektorinë/ Çuçi: Stane me panele diellore

Për të mbështetur blegtorinë do të ketë një paketë të veçantë vitin e ardhshëm. Kështu...

Degë në rrethe, fokus azilkërkuesit

Krijohet AKPA, strukturë e re për punësimin

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për krijimin dhe mënyrën e organizimit e të funksionimit...

Video

Kur do hapet ‘Rruga e Arbrit’? Flet ministrja Baluku

Rruga e Arbrit do të jetë gati dhe e aksesueshme për të gjithë përdoruesit përpara...

Porti turistik "Marina Limion"

Hapen procedurat për koncesion

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka shpallur procedurën e garës për portin “Marina Limoni” në...