MENU
klinika
Parajsat fiskale

BSH shtrëngon masat për Agjencitë e Këmbimit Valutor

Kontroll "blic" në Currila-Golem

Denaj “ultimatum” bizneseve

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj, ka zhvilluar një inspektim në zonën bregdetare Currila...

26 mijë biznese nën sekuestro

“Lista e zezë”, Tatimet thyejnë rekordin për 2019

Qershori i këtij viti ka shënuar një shifër rekord të bizneseve të cilëve u është...

Sigurimet shoqërore

Pensioni familjar, kush e përfiton dhe dokumentet që duhen?

Përveç pensionit të pleqërisë dhe pensioneve të ndryshme të posaçme, si ato për ushtarakët, pensionet...

Shifrat zyrtare

Borxhi publik – Ishte sa 63% e PBB-së në mesin e vitit

Ministria e Financave e vlerëson borxhin publik i Shqipërisë sa 63% e Prodhimit të Brendshëm...

Të dhënat e INSTAT

Të huajt në Shqipëri, për qëllime shëndetësore

Numri i hyrjeve të shtetasve të huaj në Shqipëri në gjysmën e parë të vitit...

Raporti

BQE: Regjistrohet rënie e falsifikimit të kartëmonedhave!

Numri i kartëmonedhave të falsifikuara që janë tërhequr nga qarkullimi ka rënë në gjysmën e...

Hyn në fuqi ligji

Bizneset, 90 ditë kohë për të hapur llogari bankare!

Ka hyrë në fuqi ligji që detyron të gjitha bizneset, edhe ato të vogla, që...

Në 10 vitet e fundit bashkitë asnjë banesë sociale

5 Problemet/ KLSH: S’e dimë sa të pastrehë kemi!

Kontrolli i Lartë i Shtetit deklaron se fondet e alokuara nga qeveria nuk arrijnë të...

Zbardh arsyet

Pse u përshkallëzua aksioni anti-informalitet? Flet Denaj

Në një intervistë për ERTV, ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj dhe detaje në...

Deklarata e Klosit

“Projekt për krijimin e kanaleve që lidhin Karavastanë me detin”

Qeveria japoneze shprehet e gatshme të vijojë bashkëpunimin me qeverinë shqiptare për investime në Parkun...

"7.44 mln euro"

Brezi 800 Mhz/ Rihapet tenderi, çmimi minimal i kërkuar

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare do të rihapë tenderin për dhënien në përdorim të...