MENU
klinika
“Do vendosim supervizorë ndërkombëtarë”

Gjiknuri: Ja e vërteta për kostot e rrugëve

Këshilli ka ngelur me 3 anëtarë

Bllokohet vendimmarrja në Bankën e Shqipërisë

Vendimmarrja në Bankën e Shqipërisë është e bllokuar. Në kushtet kur mandatet e gjashtë prej...

519 mld lekë shpenzime

Miratohet sot buxheti i vitit 2019

Kuvendi i Shqipërisë do të miratojë të enjten buxhetin e vitit 2019. Buxheti i vitit...

Detajet

Kostoja e ‘Unazës’/ ARRSH: Po spekulohet, ja e vërteta

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka reaguar pas akuzave për koston e projektit të Unazës së Re...

E gjashta bankë që shitet  

Union Bank blen Bankën Malajziane

Numri i bankave në Shqipëri do të ulet akoma më tej. Union Bank ka arritur...

Shifrat e tremujorit III

Humbjet në rrjet, rënie rekord

Humbjet e energjisë elektrike në rrjet për tremujorin e tretë të vitit zbritën poshtë kufirit...

Ahmetaj prezanton ligjin e ri

Krijohet Fondi Social për Punësimin

Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, prezantoi të mërkurën në mbledhjen e Këshillit Kombëtar të Punës...

Tatimi mbi pagat

Individët të mos paguajnë më shumë se bizneset

Ndryshimet në ligjin e tatimit mbi të ardhurat në paketën fiskale që po diskutohet në...

U shtatëfishuan në një dekadë

100 mijë karta krediti në duart e shqiptarëve

Shqiptarët kanë në duar më shumë se 100 mijë karta krediti. Sipas të dhënave nga...

BSH shpjegon projektligjin

Pagesat, ja pse do të rritet konkurrenca

Shoqata Shqiptare e Bankave organizoi të mërkurën një seminar mbi transformimin digjital.Në të  morën pjesë...

FMN: Luftoni euroizimin

Jo më shitje në valutë të huaj

Fondi Monetar Ndëkrombëtar i kërkon Shqipërisë të luftojë në mënyrë më energjike euroizimin e ekonomisë....

Rritja e bashkëpunimit

Tregtia Serbi-Shqipëri/ Cadez: Shkëmbimet tregtare janë rritur

Dhoma e Tregtisë dhe Industrisë së Serbisë, me rastin e 15 vjetorit të pjesëmarrjes së...