MENU
klinika
Autorizohet edhe nga Autoriteti i Konkurrencës

Finalizohet shitja e Telekom Albania

Politikat dhe kontributet

Shqipëri/ Rritet me 25% barra fiskale brenda 5 vitesh

Barra fiskale në Shqipëri përgjatë viteve 2014 – 2018 rezulton të jetë rritur 25%, sipas...

Bashkitë dhe qarqet

Barra e rëndë fiskale/ Kush zë vendin e parë?

Banorët e bashkisë së Mallakastrës mbajnë vendin e parë, si më të ngarkuarit me barrë...

Vendimi i ri

Koncesionet, qeveria i kalon kompetencat Kuvendit

Koncesionet e rrugëve nuk do të jepen më nga qeveria, por do të kalojnë në...

Goditja në ekonomi

Bankat, 2.9 miliard euro investim jashtë vendit

Bankat shqiptare kanë aktualisht 2,9 miliardë euro të investuara jashtë vendit ose gati një të...

Ekonomia merr "tatpjetën"

Të rinjtë marrin valixhet dhe braktisin vendin

“Janë rreth 300 mijë të rinjtë shqiptarë të cilët duan të largohen nga vendi”, kështu...

Fushatat anti-informalitet

“Baret dhe restorantet në shënjestër”

Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, Enton Duro, zhvilloi një takim informal me gazetarët e ekonomisë,...

Vërtetimet online

DPT: Kryesojnë pagesat e kontributeve të sigurimeve

Rreth 38 030 vërtetime janë dhënë nga Administrata Tatimore gjatë periudhës Janar-Mars të këtij viti...

Kursi zyrtar

Këmbimi/ Leku forcohet, valutat e huaja “shemben”

Monedha kombëtare vendase, leku gjatë javës që kaloi ka forcuar mjaft mirë pozitat në tregun...

Cili është plani juaj?

Jeni në vështirësi? Disa mënyra si të shpëtoni biznesin tuaj

Asnjë biznes nuk është perfekt dhe çdo biznes ka një pengesë. Mund të jetë analitika,...

Raporti Zyrtar

Inspektohen 3533 subjekte, ndëshkohen 41 biznese

Në 3 muajt e parë të vitit 2019 janë kontrolluar 3533 subjekte për zbatim të...

Fjala e zyrtarit amerikan

“Çdo vit, Shqipëria humbet miliona $ në investime të huaja”

Zëvendës Ambasadori në Detyrë në Asamblenë e Përgjithshme të Dhomës Amerikane të Tregtisë, Dan Koski....