MENU
klinika
Video

Prodhimet e Myzeqesë që eksportohen në Europë dhe SHBA

Fundi i 'Odisesë 25-vjeçare'

Drejt përfundimit punimet në aksin Balldren-Bend

Pas 20 vitesh infrastrukturë të degraduar, rreziku në qarkullim për këmbësorët dhe mjetet, rikonstruksioni i...

Karburantet

1.06 mln euro detyrim i munguar, doganat bëjnë bilancin

Kontrollet e doganave në operatorët me shumicë që importojnë, tregtojnë apo prodhojnë karburante kanë zbuluar...

Qëllimi i projektit

DPSHTRR do të dixhitalizojë arkivat e mjeteve dhe drejtuesve

Të paktën 64 shërbime ofrohen sot nga Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor...

Kontrollet antiinfomalitet

Goditen 9 kompani të naftës dhe gazit!

Drejtori i Përgjithshëm i Doganave Arlind Gjokutaj ka dalë sot para mediave për të dhënë...

Balluku në Forumin e Europës Juglindore për Energjinë

“Shqipëria e vetmja në Europë që prodhon 100% energji

Bashkëpunimi rajonal, me fokus krijimin e linjave të interkonjeksonit të energjisë elektrike dhe gazit, apo...

Çfarë u konstatua?

Kontrolle të rrepta/ AKU “shpartallon” abuzuesit

Agjencia Kombëtare e Ushqimit ka bllokuar dhjetëra kilogramë mish të pasigurt, ndërsa ka gjobitur me...

Akuzat

Aksioni anti-informalitet, arrestohet biznesmeni në Tiranë

Një tjetër biznesmen në Tiranë ka rënë në prangat e policisë. Ai është administrator i...

Detaje

Abuzimi me TVSH, prokuroria kërkon burg për 14 biznesmenët

Për 14 biznesmenët e arrestuar për evazion fiskal, Prokuroria ka kërkuar masën ‘arrest me burg’,...

Detaje

DPSHTRR së shpejti i dixhitalizuar, si do të investohet fondi?

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor do të kalojë arkivat e veta fizike...

Reagimi zyrtar i Ministrisë së Bujqësisë

A është i sigurtë plehu kimik “Silikon mix”?

Denoncimi se një sasi e konsiderueshme insekticidi e llojit “Silicon Media” është hedhur në tregun...

Rriten çmimet

Pijet alkoolike në Shqipëri të shtrenjta sa në BE

Çmimet e pijeve alkoolike në Shqipëri janë po aq shtrenjtë sa në vendet e Bashkimit...