MENU
klinika
Reagimi zyrtar i Ministrisë së Bujqësisë

A është i sigurtë plehu kimik “Silikon mix”?

Rriten çmimet

Pijet alkoolike në Shqipëri të shtrenjta sa në BE

Çmimet e pijeve alkoolike në Shqipëri janë po aq shtrenjtë sa në vendet e Bashkimit...

Rama: Po sjell një transformim rrënjësor

Inaugurohet rruga e lumit të Vlorës

Kryeministri Edi Rama ishte sot Vlorë, ku inspektoi ecurinë e punimeve të rrugës së lumit...

Vendimi

Ku do merret tani raporti mjekësor që kërkojnë në punë?

Një vendim i fundit i qeverisë i kalon atributin e lëshimit të raportit mjekësor që...

Shpërthen specialisti

Fermerët falsifikojnë qumështin, bllokohen 2 mijë litra

Specialisti i bujqësisë Nazif Tivari ka ngritur një shqetësim për cilësinë e qumështit në vend....

Detaje

Zbulohet shuma, qeveria miraton fond shtesë për zyrat e SPAK

Qeveria ka miratuar ditën e djeshme një fond shtesë për Ministrinë e Brendshme, i cili...

Detaje nga skema mashtrimit me TVSH

15 biznesmenët që “rrënuan” ekonominë

Publikohen emrat e personave të arrestuar, shumica biznesmenë, në kuadër të operacionit të policisë diten...

Të dhënat

Kolaudimi, qeveria rinovon kontratën me koncensionarin

Për të paktën edhe një vit, kontrollin teknik të detyrueshëm të automjeteve do ta ketë...

Tabela

Trendi global/ Shqipëria më shumë akses në celular se në…

Aksesi në higjienë, sidomos disponomi i një tualeti me ujë brenda banesës është një nga...

Dhjetëfishohet tarifa

Ligji për shtetësinë/ Sa kushton për t’u bërë shqiptar?

Një tjetër ligj po pëson ndryshime, “Ligji për Shtetësinë”, i cili pritet që të shtojë...

Publikohen shifrat

‘Informaliteti’ mbush arkën e shtetit?

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj, Drejtoresha e Tatimeve Delina Ibrahimi dhe Drejtori i...

Të dhënat nga 'The Economist'

Shpallen qytetet më të mira në botë për të jetuar, renditja

Vjena mbetet qyteti më i mirë për të jetuar prej 140 qyteteve të renditura nga...