MENU
klinika
Pritet rritje e mëtejshme

Shtrenjtohet nafta, çmimet kalojnë 180 lekë për litër

Kursi i këmbimit

Euro prek vlerën më të ulët në pesë javë

Leku thelloi ditën e martë mbiçimin ndaj euros, duke e zbritur monedhën eruopiane në nivelin...

“Hiletë” me mikrokredinë

Kredi me 126%…të vjen edhe në shtëpi

“Kredi për 30 minuta”, “Ju heqim litarin nga fyti” apo edhe “Jua sjellim paratë në...

Dossier/ pjesa e tretë

Perspektiva e arsimit profesional

Shkollat pas vitit 1990 futen në krizë si të gjitha fushat e jetës. Me rënien...

Dossier/ Pjesa e dytë

Shkollat profesionale në kohën e komunizmit

Gjëja më e garantuar që kishte sistemi socialist (komunist) ishte puna. Çdo individi, me zor...

Dossier/Pjesa e parë

Pra, si ta drejtojmë ushtrinë gjeneral?!

Nga Eugent Kllapi/ Në fjalimin kur Sokrati ndodhej përpara dhe kundër gjithë parisë së aristokratëve...

Forumi Ekonomik Botëror

Rama: Përgjigjen për ekonominë, vetëm nga Tregjet Botërore

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Gjenevë, duke qenë se zhvillohet Forumi Ekonomik Botëror. Nga Gjeneva,...

Tregu në rritje

23 mijë shqiptarë investojnë për pension privat

Numri i shqiptarëve që kontribuojnë për një pension privat arriti në 23,500 në mesin e...

Dita e eurobondit

Shqipëria kërkon 500 mln euro hua në tregjet financiare

Shqipëria do të dalë të martën në tregjet ndërkombëtare për të marrë hua deri në...

Opinion nga Shpëtim Nazarko

“Oligarkët” e Bashës apo “hallexhinjtë” e Ramës…

Sikur Merkelit t’i tekej një ditë të bukur dhe të sulmonte hapur në Parlamentin gjerman...

Pak sukses nga nisma

Vetëm gjashtë kontrata “1 euro” në 2017

Vitin e kaluar janë nënshkruar vetëm gjashtë kontrata me tarifën simbolike “1 euro”. Të dhënat...

Kursi i këmbimit

Leku e nis javën me revansh

Leku e nis javën me revansh në kursin e këmbimit valutor. Sipas Bankës së Shqipërisë,...