MENU
Zhvillimi i turizmit

Hotelet me 5 yje, 15 investitorë të interesuar

Abuzimi me monopolin

51 milionë lekë gjobë për koncesionarin e kolaudimit

Autoriteti i Konkurrencës ka gjobitur kompaninë koncesionare të kontrollit teknik të automjeteve, SGS Automotive Albania,...

Premtimi i bujshëm i Ramës

OSHEE në bursë, projekt apo mirazh?

Në fillim të vitit, kryeministri Edi Rama ka thënë se qytetarët shqiptarë do të kenë...

Moratoriumi ka rritur importet

Shqipëria, i vetmi vend europian që shpyllëzohet

  Shqipëria është i vetmi vend në Europë që pret më shumë pemë se sa...

Dossier

Tregu celular, “parajsa e humbur”

Dikur, operatorët e mëdhenj celularë “notonin” në para. Një dekadë më parë, “Vodafone” dhe “AMC”...

Në rënie me 33%

Më pak ankesa për faturimin e energjisë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE), raporton një ulje të numrit të ankesave të...

Rezultatet e OSHEE

Gjiknuri: Humbjet në rrjet kanë zbritur nën 24%

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri, komentoi sot statistikat e publikuara për rezultatet e...

Po zhvillohet turizmi dentar

Dentistët, 4% e pacientëve vijnë nga jashtë

Turizmi dentar është një fenomen i cili ka njohur zhvillim vitet e fundit në Shqipëri....

Tregu rritet me 14%

Fluturimet, 2.3 milionë udhëtarë për 9 muaj

Sezoni turistik këtë vit duket të jetë zgjatur. Tregu i transportit ajror të pasagjerëve është...

Sigurimi i detyrueshëm

Kompanitë kanë kundërshtime për projektligjin e ri

Projektligji i ri për sigurimin e detyrueshëm në sektorin e transportit, i propozuar nga Autoriteti...

Shifrat e 6-mujorit

OSHEE, 267 mln euro arkëtime

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka raportuar të ardhura në vlerën e 33.4 miliardë...

3.6% për 9-mujorin

Sigurimet me rritje të dobët

Tregu i sigurimeve po shfaq një ecuri të plogësht gjatë këtij viti. Sipas të dhënave...