MENU
klinika
Ç'po ndodh?

Biznesi i preferuar i shqiptarëve drejt falimentit

Të dhënat për janarin

Bien eksportet e Shqipërisë drejt Kosovës, arsyeja

Tarifa e Kosovës prej 100% ndaj produkteve serbe të importit, nuk ka nxitur aspak një...

Raporti për 9 muaj

Mbi 6500 biznese të reja në treg, kryesojnë shitja me…

Bazuar në disa të dhëna zyrtare të Drejtorisë së Përgjithshme të Taksave dhe Tarifave vendore,...

Të dhënat nga INSTAT

Çfarë ndodhi me eksportet dhe deficitin tregtar në janar?

Viti 2019 ka nisur me rënie të këmbimeve tregtare të vendit. Instituti i Statistikave bën...

Të dhënat

Produktet që identifikohen si prodhime me leverdi

Rezultatet e një studimi të fundit të kryer nga ekspertët e Bankës Botërore, vihet re...

Raporti i DHL

Tarifat “kundër” globalizimit/ Ku renditet Shqipëria?

Në raportin e fundit të gjigandit të dërgesave DHL Shqipëria vihet re se ka bërë...

Programi i Reformave Ekonomike 2019-2021

TVSH dhe akciza me mosrealizim, zbulohet shkaku

Sipas Programit të Reformave Ekonomike 2019-2021 i publikuar në Fletoren Zyrtare, rezulton se viti 2018...

Arsyet

Trend në Shqipëri dhe botë/ Pse 2019 nisi me rritjen e çmimeve?

Prej më shumë se 2 muajsh , qytetarët shqiptarë janë përballur me çmime të rritura...

Lista

Eksportet për 2018, shtetet që konsumuan “shqip”

Përgjatë vitit 2018, vlera e eksporteve është llogaritur rreth 8.6 miliardë lekë dhe në sasi...

Shifrat

Tregu i fluturimeve rritje rekord, 3 kompanitë që kryesojnë listën

Autoriteti i Aviacionit Civil ka publikuar disa të dhëna zyrtare në lidhje me numrin e...

Projekti

Produktet shqiptare drejt tregut evropian? BE, 5 mln euro për…

Falë lancimit të projektit 4-vjeçar, i cili mbështetet nga BE me një buxhet prej 5...

Bizneset në shitje

Shqipëria kryeson tregjet e Evropës Juglindore

“Tregu i shitjeve dhe blerjeve (M & A) në Shqipëri u rrit katërfish në aspektin...