MENU
klinika
Kievi skeptik

Një ditë pas deklaratës së Putinit, media shtetërore ruse: Hyn në fuqi armëpushimi 36 orësh në Ukrainë

Lufta në Ukrainë

Rusia feston Krishtlindjet më 7 janar, shpall armëpushim 36 orë në datën 6

Rusia do të shpallë një armëpushim në Ukrainë për 36 orë. Bëhet me dije se...

BE-ja samit në Kiev

Zelensky zbardh detajet nga biseda me Ursula von der Leyen

Ukraina dhe Bashkimi Evropian do të mbajnë një samit në Kiev më 3 shkurt për...

Kush është biondja që shfaqet krah presidentit rus?

Putini mesazh rusëve me mbështetës të veshur si ushtarë!? (FOTO)

Në një me ushtarë rusë, Presidenti Vladimir Putin uroi bashkëqytetarëve të tij “Gëzuar Vitin e Ri”....

Viktima dhe të plagosur

Kievi nuk gjen qetësi as ditën e fundit të vitit, Rusia lëshon “lumë” raketash

Të paktën një civil ka humbur jetën dhe dhjetra të tjerë raportohet se kanë mbetur...

Zbulohen dokumentet sekrete

Britania mbështeti planin për vrasjen e Osama Bin Laden

Qeveria britanike mbështeti përpjekjen për të vrarë Osama bin Ladenin me një sulm ajror të...

Nga “Rajhu i katërt” te lufta civile në SHBA

Medvedev në rolin e “Nostradamus”, bën 10 parashikimet për 2023

Ish-presidenti i Rusisë, Dmitry Medvedev ka marrë rolin e Nostradamusit pasi ka nisur të bëjë...

Lufta në Ukrainë

Dmitry Medvedev: Armët bërthamore ruse janë e vetmja arsye përse Perëndimi nuk duhet të sulmojë

Zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit rus Dmitry Medvedev ka deklaruar se armët bërthamore të Rusisë...

Analiza e DW

Xi Jinping dhe Vladimir Putin – së bashku kundër SHBA

Kur Kina dhe Rusia zhvillojnë manovra të përbashkëta rreth brigjeve të Tajvanit dhe Japonisë, ndizen...

"Nuk do ta lejojmë të..."

Daçiç sulmon ndërkombëtarët: Mbështesin në heshtje synimin e Kurtit për të dëbuar serbët nga Kosova

Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, ka thënë sot se bashkësia ndërkombëtare nuk po...

“Bëjmë gjithçka për të fituar”

Putin paralajmëron: Raketa hipersonike ‘Satan II’ gati për përdorim së shpejti

Presidenti rus Vladimir Putin është zotuar se do t’u sigurojë trupave të tij gjithçka që...

Mbërrin sot në Uashington

Në pritje për t’u takuar me Zelensky-n, Joe Biden: Jam shumë i emocionuar!

Presidenti i SHBA-së Joe Biden është shprehur i emocionuar që do të takojë sot homologun...