MENU
klinika
“Kievi do merret brenda 13 orësh”

NY Times zbulon prapaskenat e luftës: Putin përgatiti uniforma për paradën e fitores

"Unë nuk e konsideroj Borelin si bashkëbiseduesin tim"

Erdogan kundër Borrell: Komentet e tij për Rusinë janë ofenduese

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan shprehu gatishmërinë e tij për të bashkëpunuar me Sirinë dhe...

Deklarata e fortë

Çudit shkrimtari turk: Putini është mysliman, u konfirmua në 2015

“Vladimir Putin është mysliman”, kjo është deklarata që shkrimtari turk, Kazim Yurdakul, bëri mbrëmjen e...

“Kritikat nuk ndikojnë te sulmet tona”

Putin nuk tërhiqet: Do vijojmë operacionet ushtarake ndaj Ukrainës, ata e filluan

Presidenti rus Vladimir Putin është zotuar të vazhdojë të sulmojë infrastrukturën energjetike të Ukrainës, pavarësisht kritikave...

Reziku i armëve bërthamore është në rritje!

Putin i prerë: Rusia do të ndjekë interesat e saj me çdo mjet

Presidenti Vladimir Putin tha të mërkurën se rreziku i një lufte bërthamore po rritej, por...

Tronditëse!

Panë filma koreano-jugorë, Koreja e Veriut ekzekuton adoleshentët

Dy adoleshentë në Korenë e Veriut janë pushkatuar pasi shihnin dhe shisnin filma koreano-jugorë, sipas Daily...

Lufta

Fshati rus përballet me mungesë burrash: Po ngordhim si miza

Andrei Epov i dërgon pasagjerët me autobus në fshatin e vogël të Siberisë, Bukaçaça, nga...

Deklarata e fortë

Kryeministrja e Finlandës: Evropa nuk është sa duhet e fortë pa SHBA-në

Kryeministrja e Finlandës Sanna Marin ka bërë thirrje që Evropa të ndërtojë aftësitë e veta...

"Kemi qenë naivë"

Rishi Sunak: Epoka e artë e marrëdhënieve Mbretëri e Bashkuar-Kinë ka përfunduar

Rishi Sunak ka thënë se e ashtuquajtura “epokë e artë” e marrëdhënieve me Kinën ka...

Video

“Mos ia tregoni gruas së tij”/ Erdogan ‘marroset’ pas kryeministres italiane!

Një moment, kur presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan takohet me kryeministren italiane Giorgia Meloni ka...

Marrëdheniet me Putinin

Merkel zbulon prapaskenat e ngjarjeve para luftës në Ukrainë: Nuk kisha fuqi mjaftueshëm…

Ish-kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se ka dashur të organizojë bisedime mes palës evropiane dhe...