MENU
klinika
Nga New York Times

Samiti me Kim Jong-un/ Pse dështoi Trump?

Nga The Guardian

Vetëm europianët mund ta ‘mposhtin’ Bashar Al-Assad

Disa avokatë shumë të motivuar po punojnë shumë që kriminelët e luftës siriane të marrin...

Albert Çaçi

Rizgjimi i një konflikti latent

Javën e shkuar grupi terrorist Jaish-e-Mohammad, i lidhur me Al-Qaedën  me bazë në Kashmirin pakistanez goditi...

Washington Post

Cohen, ‘përbindëshi’ që krijoi Trump…

Me siguri e keni admiruar aftësinë me të cilën Michael Cohen ka sulmuar karakterin e...

Protestat e palestinezëve në 2018

OKB: Izraeli ka kryer krime lufte

Ekspertët e të drejtave të njeriut të Kombeve të Bashkuara thonë se Izraeli mund të...

Nga The Economist

Ditë të vështira dhe disa teste për Amerikën…

Këto ditë politika amerikane e jashtme po kalon momente të vështira. Në 25 vendet e...

Marrëveshja për denuklearizimin nuk u arrit

Samiti i Trumpit dhe Kim Jong-un dështoi/ Asnjë marrëveshje

Sipas Shtëpisë së Bardhë, samiti midis Presidentit të SHBA Donald Trump dhe udhëheqësit të Koresë...

Muri me Meksikën

Dhoma e Përfaqësuesve voton kundër emergjencës së Trump

Dhoma e Përfaqësuesve në SHBA ka votuar për të revokuar shpalljen e emergjencës kombëtare nga...

Washington Post

Po gjithë kjo ‘dashuri’ e Trump për Kim Jong-un?

Kim Jong un për të mbrojtur privatësinë e tij, burgos, torturon dhe vret njerëz pa...

Nga The Guardian

Kashmiri, rajoni që ndan edhe bashkon Indinë me Pakistanin…

India dhe Pakistani duhet të shmangin luftën dhe të kërkojnë një rrugëdalje nga konfrontimi. Lufta...

Dëshmia e ish-avokatit të Trump

“Trump është racist dhe mashtrues”

Ish-avokati i Donald Trump, Michael Cohen, planifikon t’i  tregojë Komisionit të Zbulimit të Senatit se...

Përplasjet institucionale

SHBA, Kongresi do të votojë për të bllokuar “emergjencën”

Ligjvënësit e Dhomës së Përfaqësuesve do të votojnë një rezolutë mbi përplasjet institucionale mes Kongresit...