MENU
klinika
Pas paralajmërimit të Bashar al-Assad

Kurdët thirrje Evropës: Mos na braktisni

Albert Çaçi

SHBA-Gjermani nuk janë ‘në një mendje’

Javën e shkuar u zhvillua Konferenca e 55 e sigurisë globale  në Mynih. Kjo konferencë, që...

Fundi i kalifatit islamik

Trump: BE të rimarrë mbrapsht 800 luftëtarët e ISIS-it

Donald Trump u ka kërkuar vendeve të Bashkimit Europian të marrë mbrapsht 800 luftëtarët e...

The Hill

‘Betejën e murit’ do ta fitojë Trumpi…

Gjykatësi Oliver Wendell Holmes dikur tha, “Nëse bashkëqytetarët e mi duan të shkojnë në ferr,...

Arrijnë avionët në Kolumbi

Amerika ndihma për Venezuelën, Maduro e quan ‘pushtim’

Avionët ushtarakë amerikanë me  ndihma humanitare për Venezuelën kanë arritur në qytetin kufitar Kolumbian të...

Profil/ Sekretet e mbretëreshës Kleopatra

Të gjithë mendonin se e pickoi gjarpri, por ajo piu helm…

Kleopatra, mbretëresha e Egjiptit gjatë shekullit të parë, është një nga sundimtaret më të famshme...

New York Times

Disa mësime nga rusët për Amerikën…

Tridhjetë vjet më parë, sovjetikët u tërhoqën, por paqe nuk pati. Le të shpresojmë se...

Deklarata e presidentit Erdogan

Çështja Khashoggi/ Turqia nuk i ka zbuluar të gjitha të dhënat

Turqia ende nuk ka i zbuluar të gjitha informacionet që ka zbuluar për vrasjen e...

Gabimet që bënë amerikanët

Konferenca e Varshavës, dështim për SHBA-në…

Një konferencë e udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Varshavë këtë javë që kishte për...

Project Syndicate

A do ‘ta marrë veten’ Venezuela?

Edhe para se ndërkombëtarët të mbështesnin udhëheqësin e opozitës në Venezuelë, Juan Guaidó, presidenti i...

Demokratët kundërshtojnë presidentin

“Trump po abuzon me pushtetin”

Politikanët demokratë dhe republikanë kanë kritikuar ashpër planin e Presidentit Trump për të shpallur emergjencën...

Nga The Economist

‘Arti i marrëveshjes’ e shpëtoi Amerikën…

Qeveria federale do të mbetet e hapur, falë artit të marrëveshjes… “Marrëveshjet janë forma ime...