MENU
klinika
Deklarata e ashpër e zv.presidentit amerikan

Samiti i Varshavës/ Irani ‘mollë sherri’ mes SHBA-së dhe Evropës

Albert Çaçi

Super OPEC

Më datën 17 shkurt, në Vienë do të mblidhen vendet prodhuese dhe eksportuese të naftës,...

A do ta "shpëtojë" vendin?

Mbyllja e qeverisë amerikane/ Trump ka në dorë gjithçka

Shtëpia e Bardhë tha të mërkurën se nuk ishte e qartë nëse Presidenti Donald Trump...

"Të nisë dialogu"

Rusia do të ndihmojë Venezuelën, kërkon që SHBA të mos ndërhyjë

Rusia tha të martën se ishte e gatshme të lehtësonte fillimin e dialogut midis qeverisë...

Rouhani sfidon ShBA-të

“Nuk marrim lejë për programin tonë bërthamor”

Presidenti iranian Hassan Rouhani tha të hënën se Irani ishte i vendosur të zgjeronte programin...

Kriza në Venezuelë

Maduro: Trump është ekstremist, SHBA fajtore për krizën

Presidenti i Venezuelës, Nicolás Maduro, e ka quajtur qeverinë e Donald Trump një “bandë ekstremistësh”...

Washington Post

Një tjetër kandidate femër, një tjetër “makth” për Trumpin

Senatorja Amy Klobuchar shpalli kandidaturën për presidente javën e kaluar, dhe që atëherë kanë nisur...

A do ta mbështesë Trump?

Qeveria amerikane nuk do të mbyllet, arrihet marrëveshja

Demokratët dhe republikanët kanë arritur në parim një marrëveshje mbi sigurinë e kufirit për të...

Nga New York Times

Në garën e re të armëve të gjithë do të jenë humbës…

Para frikës se mund të rrëzohesh nga një avion, ose përpara kërcënimit të katastrofës globale...

Deklarata e kandidates Warren

“Trump mund të jetë në burg në 2020”

Presidenti Donald Trump mund të jetë në burg kur të vijë dita e zgjedhjeve, tha...

Koha po mbaron

Amerika në ‘ankth’/ Qeveria mund të mbyllet përsëri?

Bisedimet midis republikanëve të Kongresit dhe demokratëve që kanë për qëllim shmangien e një mbylljeje...

Nga New York Times

Pse Trump dhe Kim Jong-un zgjodhën Vietnamin?

Presidenti Trump dhe Kim Jong-un, kreu i Koresë së Veriut, do të takohen më vonë...