MENU
klinika
Përsëri denuklearizimi objektiv

Trump konfirmon, takimi i dytë me Kim Jong-un në 27-28 shkurt

Albert Çaçi

Pasojat e tërheqjes së SHBA nga Afganistani

Mbas 17 vitesh luftimesh,  mbi 1 triliard dollarë shpenzime, 2400 ushtarë të vrarë, SHBA ka vendosur tërheqjen...

Përsër nuk është dakord me BE

Pse Italia nuk e njeh Guaidon si lider të Venezuelës?

Venezuela më e fundit: Pse Italia nuk e mbështet Juan Guaido si udhëheqës i përkohshëm?...

Si ka reaguar Irani?

BE-Iranit: Jepini fund raketave dhe vrasjes së zyrtarëve

Bashkimi Evropian ka kritikuar Iranin në lidhje me programin e saj të raketave dhe “sjelljen...

Nga Washington Post

Një ditë Britania do të kthehet në BE…

Personalisht, kam menduar gjithmonë që Britania mund dhe duhet të jetë anëtare e klubit të...

Arsyet

Pse Kina nuk mund ta dominojë Azinë?

Tani është e qartë se Kina aspiron të zërë vendin e Shteteve të Bashkuara si...

Vrasja e gazetarit saudit në Stamboll

Rikthehet çështja “Khashoggi”/ Erdogan: Pse hesht SHBA?

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan ka sulmuar Shtetet e Bashkuara për mosmarrjen e një qëndrimi...

Luftë civile në Venezuelë?

Maduro kërcënon Trumpin: Do të mbulohesh me gjak nëse ndërhyn

Presidenti venezuelian Nicolás Maduro ka thënë se  mund të ketë edhe luftë civile në vend,...

Pabarazi ushtarake

Makineria vdekjeprurëse e Putinit kundër NATO-s

Disa prej modeleve të tankeve të ndërtuara gjatë epokës sovjetike, në vitet 1950 dhe ’60...

Profil

Xhorxh Marshall dhe plani që rimëkëmbi Evropën…

George Marshall ka lindur më 31 dhjetor 1880, në Uniontown të ​​Pensilvanisë. Një i diplomuar...

The Guardian

Sanksionet e SHBA-së do të jenë fundi i Maduros

Në karburantet në Venezuelë, sa vjen e shtohet radha e automjeteve, që kërkojnë naftë. Shoferët...

Washington Post

Trump po luan me zjarrin…

Kritikat e Presidentit Trump për shefat e tij të inteligjencës këtë javë është hera e...