MENU
klinika
Nga Project Syndicate

“Mrekullia kineze” po merr fund…

Nga New York Times

Fati i Sirisë në duart e Rusisë dhe Iranit…

Turqia po kërcënon të pushtojë Sirinë për të zhdukur luftëtarët kurdë. Trupat amerikanë së shpejti...

Albert Çaçi

Turqi-Izrael, rrëshqitje totale

Përpara Krishtlindjeve, ndërmjet Turqisë dhe Izraelit u shkëmbyen  një sërë akuzash shumë të rënda që...

Si ndikon lufta në Afganistan?

Pakistani, vendi ku terrorizmi nuk “shuhet”…

Si një fqinj i Afganistanit, Pakistani ka vuajtur shumë si rezultat i ngjarjeve në atë...

Grupet e industrisë gjermane po "ankohen"

“Rreziku më i madh për Gjermaninë është Trump dhe Brexit”

Grupet kryesore të industrisë gjermane thanë të mërkurën se largimi i Britanisë nga Bashkimi Europian...

Nga New York Times

Trump po e shkatërron ekonominë e Amerikës…

Dy vjet më parë, pas zgjedhjes së Donald Trump, tregjet financiare u tronditën, pastaj e...

Trump i prerë

‘Qeveria e mbyllur, derisa të bëhet muri me Meksikën’

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump tha të martën se mbyllja e pjesshme e qeverisë federale...

Insiston në projekt

Trump nuk heq dorë nga ndërtimi i murit me Meksikën

Presidenti amerikan, Donald Trump ka thënë të martën se mbyllja e pjesshme e Qeverisë amerikane...

Diskutime për Sirinë

Pse Putini nuk pranon të takohet me Erdoganin?

Presidenti turk, Tayyip Erdogan u tha gazetarëve të martën se ai me siguri do të...

Project Syndicate

Kina, mrekullia ekonomike që duhet marrë shembull…

Me 40 vjet rritje ekonomike, nuk ka kuptim që vendet të refuzojnë mësimet nga mrekullia...

Tërheqja e trupave amerikane nga Siria

Trump, vendime të duhura në kohë të gabuar…

Tërheqja e planifikuar e Presidentit Donald Trump e trupat amerikane nga Siria, një veprim që...

Nga New York Times

Trump duhet të largohet, para se të jetë vonë…

Deri më tani nuk kam qenë dakord me largimin e Presidentit Trump nga detyra. Ndjeja...