MENU
Detajet

Kaliforni, 31 të vdekur dhe 200 të zhdukur nga zjarret

Interesat e fshehura të rusëve

Çfarë kërkon Rusia nga Afrika Qendrore?

Republika e Afrikës Qendrore nuk duket se i shërben strategjive të Rusisë. Vendi nuk mburret...

"Nacionalizmi, e kundërta e patriotizmit"

100 vjetori i Luftës së Parë Botërore/ Makron “qorton” Trumpin

Trump dhe dhjetëra homologë të tij botërorë u mblodhën në Harkun e Triumfit në Paris...

Nga New York Times

Lufta që nuk mbaroi kurrë…

Më 11 nëntor 1918, një delegacion i përfaqësuesve gjermanë, udhëtuan për në pyllin e Compiègne...

Albert Çaçi

Sanksionet e ponderuara

Më datën 4 nëntor hyn në fuqi një sërë sanksionesh dragoniane ndaj Iranit nga ana...

Evakuohen banorët

Zjarret në Kaliforni, shkon në 25 numri i viktimave

Ka arritur në 25 numri i viktimave si pasojë e zjarreve masive në Kaliforni. Rritja...

Deklarata e presidentit Erdogan

Rasti Khashoggi/ Turqia shpërndan regjistrimet

Turqia i ka shpërndarë regjistrimet për vrasjen e gazetarit saudit Jamal Khashoggi me Arabinë Saudite,...

Postimi i presidentit amerikan në Twitter

Trump i fyer nga Macron…

Presidenti Donald Trump sulmoi homologun e tij francez, Emmanuel Macron, pasi arriti në Paris për...

Nga Project Syndicate

Populistët nuk na shpëtojnë nga korrupsioni…

Ajo që i bashkon përkrahësit e politikanëve autoritarë, si Presidenti i SHBA Donald Trump dhe...

Detajet

Zjarret në Kaliforni, 9 viktima deri tani

Një zjarr i madh ka shpërthyer në veri të Los Angeles-it, i cili ende vazhdon...

Hyn në fuqi

Administrata Trump nis punën për kufizimin e kërkesave për azil

Administrata e presidentit Trump ndërmori një hap të madh të enjten për të kufizuar pretendimet...

Përpjekjet e vazhdueshme të Sekretarit të Mbrojtjes

Jim Mattis, amerikani i vetëm që kërkon paqe me Kinën…

Kur Shtetet e Bashkuara vendosën sanksione mbi ushtrinë e Kinës këtë vjeshtë, Kina mori hak...