MENU
klinika
Nga Reuters

Irani mund ta “shkatërrojë” Evropën…

Nga New York Times

Khashoggi nuk është viktima e vetme e Arabisë Saudite…

Vrasja e Jamal Khashoggi e ka përqëndruar vëmendjen e gjithë botës në abuzimet e të...

Hodeida, "litari i shpëtimit"

Jemeni drejt paqes/ Armëpushim në portin kryesor

Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara njoftoi të enjten se palët ndërluftuese të Jemenit...

Detajet

Përplasen dy trena në Ankara/ 7 të vdekur, 46 të plagosur

Dy trena janë përplasur në kryeqytetin turk të Ankarasë duke shkaktuar 7 të vdekur dhe...

Nga Project Syndicate

Pse Perëndimi i frikësohet ndikimit të Kinës?

Ajo që është më e dukshme në lidhje me përpjekjet e Kinës për të përhapur...

Protestat në Francë

A jetojnë më keq “jelekverdhët” francezë sesa europianët e tjerë?

Protestuesit e njohur si “jelekët e verdhë” dolën në rrugët e Francës këto javët e...

20 milionë njerëz të prekur nga lufta

OKB kërkon 4 miliardë dollarë ndihma për Jemenin

Kombet e Bashkuara kanë kërkuar të hënën 4 miliardë dollarë fonde për të ofruar ndihmë...

Nga Project Syndicate

Trump duhet të “marrë shembull” nga presidenti Xhorxh Bush

Kur Presidenti George H.W. Bush u varros javën e kaluar, të gjitha vlerësimet për të...

Protestat në Francë

Një si Makron…/ 10 miliardë euro buxhetit të Francës

Masat e njoftuara nga Presidenti Emmanuel Macron, për të qetësuar një valë protestash në Francë,...

Nga New York Times

Pse koreano-jugorët po presin me padurim Kim Jong-un?

Koreja e Jugut po mban frymën për atë që presidenti i saj, Moon Jae-in, ka...

Nga New York Times

Donald Trump, “arkitekt krimesh”…

Askush nuk është mbi ligjin në Amerikë. Është shumë e mundur që presidenti i Shteteve...

Deklarata

Zjarr në Itali, 2 të vdekur dhe 40 të asfiksuar

Një pallat në Bolonja është përfshirë nga flakët gjatë ditës së sotëm dhe për pasojë...