MENU
klinika
Do të kundërshtojë politikat e Merkelit?

Pasardhësja e Merkelit do të ndryshojë politikën e migracionit

Nga New York Times

John Kelly, shefi i stafit që “braktisi” Trumpin…

Shefi i stafit të Shtëpisë së Bardhë John Kelly do të largohet nga fundi i...

Deklarata e presidentit iranian

Rouhani: Sanksionet e SHBA janë “terrorizëm ekonomik”

Presidenti iranian Hassan Rouhani e ka quajtur  vendimin e Presidentit të SHBA Donald Trump për...

Albert Çaçi

Sfida e Katarit

Javën e shkuar Katari ndërmori një veprim sfidant duke vendosur daljen mbas 58 vitesh nga...

Pse vendet refuzojnë të nënshkruajnë?

Pakti i OKB-së për emigracionin do të dështojë?

Vetëm pak ditë përpara se një numër vendesh të nënshkruajnë një pakt të rëndësishëm të...

Nga New York Times

Po nëse Makron largohet?

Ai ishte shpëtimtar i Evropës. Një 39-vjeçar që shpëtoi Francën nga populistët, i sapoardhuri që...

Nga Project Syndicate

Si mund t’i jepet fund “luftës” SHBA-Kinë?

Ekonomitë e përparuara kanë të drejtë kur thonë që Kina duhet të ndërmarrë hapa për...

Protestat në Francë

‘Jelekverdhët’ ja dolën!

Rritja e parashikuar e taksave të karburanteve, që shkaktoi protesta javore të dhunshme në Francë,...

Sauditët duhet të ndryshojnë drejtim

Sanksionet ndaj Arabisë Saudite nuk mjaftojnë…

Ne nuk mund të dijmë gjithçka për atë që ka ndodhur me Jamal Khashoggi në...

CNN

SHBA gati të dërgojë luftanije në Detin e Zi, ç’do të ndodhë?

SHBA ka filluar të bëjë përgatitjet e nevojshme për të dërguar një anije luftarake në...

Nga New York Times

A po shkon Jemeni drejt paqes?!

Përfaqësuesit e qeverisë së Jemenit dhe lëvizja Houthi do të bisedojnë në Suedi, duke na...

Përshkallëzohet tensioni SHBA-Rusi

Putin paralajmëron SHBA-në: Do të ndërtojmë raketa të ndaluara

Rusia do të ndërtojë raketa të ndaluara sipas një marrëveshjeje të Luftës së Ftohtë nëse...