MENU
klinika
Project Syndicate

Rënia e Gjermanisë dhe rikthimi i Francës

Nga Dewtsche Welle

Europa ime: Për sa unitet dhe sa diversitet ka nevojë Europa?

Ka pasur një kohë, kur shtroheshin më shumë çështje teknike, kur vinte fjala për Europën....

Dokumentet sekrete

Katastrofë, nëse Britania ikën nga BE pa pakt!

Dokumente sekrete të qeverisë britanike paralajmërojnë paralizim në gjithë vendin në rast se Britania largohet...

Shtatë operacione

“Furtunë” arrestimesh në Turqi, bien në pranga 330 emigrantë

Autoritetet turke kanë arrestuar gjithsej 330 emigrantë, që përpiqen të arrijnë Lesvos, thanë zyrtarët sot....

Misioni i SHBA në Ngushticën e Hormuzit

Polonia do ti bashkohet misionit të rëndësishëm

Polonia është duke konsideruar seriozisht mbështetjen e një misioni të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara...

Përplasja mes koalicionit në pushtet

Conte sulmon Salvinin: I pabesë!

Kryeministri italian, Giuseppe Conte akuzoi ministrin e Brendshëm, Mateo Salvini për mungesë besnikërie e obsesion...

Kundër mashtrimit elektoral

Rusi, protesta të reja në rrugët e Moskës për zgjedhje të lira

Aktivistë të opozitës ruse kanë organizuar në Moskë një seri protestash për të kërkuar zgjedhje...

Emigrantët e "Open Arms"

Zmbrapset Salvini: Të zbarkojnë vetëm minorenët!

Të paktën 28 emigrantë minorenë të bllokuar në ujërat italiane prej mëse dy javësh do...

Nga Dewtsche Welle

Brexit: T’i biesh murit me kokë!

Kryeministri britanik, Boris Johnson kërkon që britanikët të dalin me çdo kusht nga BE, le...

Nga Dewtsche Welle

Vendet e BE-së duan të pranojnë migrantët e “Open Arms”

Prej dy javësh ndodhet e bllokuar në Mesdhe anija private e shpëtimit “Open Arms”, e...

Kriza në Itali

“Italia PO kundër Italia JO” Salvini zbardh planin

Ditë e rëndësishme sot për qeverinë italiane e cila ndodhet në krizë të plote. Aleanca...

Thirrje për rrëzimin e qeverisë

Rumani/ Mbi 20 mijë njerëz në protesta

Dhjetëra mijëra rumunë kanë marrë pjesë në protesta masive kundër korrupsionit në kryeqytetin e Bukureshtit....