MENU
klinika
“Ngjan si pronar klubesh striptizmi”

Zelensky kritikohet për veshjen e tij në SHBA

"Pika e dobët"

Putin “sfidon” Ukrainën, i jep makinës mbi urë e Krimesë pas shpërthimit të 8 tetorit

Një pjesë e urës së rindërtuar të Krimesë u rihap për trafik të hënën dhe...

Rojet njoftojnë menjëherë mjekët

Incident në shtëpi, Putin rrëzohet nga shkallët

Presidenti rus Vladimir Putin ka pësuar një incident. Ai ka rënë nga shkallët në rezidencën e tij...

“Është mik i madh i Ukrainës”

Klitschko i jep titullin ‘qytetar nderi’ i Kievit ish-kryeministrit britanik Boris Johnson

Ish-kryeministrit britanik Boris Johnson i është dhënë titulli qytetar nderi i kryeqytetit të Ukrainës Kiev ditën...

Kush i hodhi?

Sulmi me raketa në Poloni, NATO mban sot takim urgjent

Të dërguarit e NATO-s mbajnë sot një takim urgjent, për të diskutuar raportet se dy...

Ja si e ironizon praninë e Rusisë në samit

Zelensky thirrje udhëheqësve të G20: Lufta duhet të përfundojë tani!

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky iu bëri thirrje liderëve botërorë në samitin e G20 që po...

"Besoj në Bashkimin Evropian"

Sllovenia zgjedh presidenten e parë grua

Natasha Pirc Musar fitoi rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Slloveni, për t’u bërë...

Varianti i ri i COVID

Vështirësohen udhëtimet në Europë, ashpërsohen masat

Shqetësimi para përhapjes së variantit Omikron ka rritur shqetësimin edhe në Gjermani. Ministrat e Shëndetësisë...

Nga Project Syndicate

Evropa duhet të bëhet pak më shumë amerikane!

Po bëhet gjithnjë e më e qartë se Bashkimi Evropian nuk ishte ndërtuar për të...

Ursula von der Leyen

Presidentja e KE akuza Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan

Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e...

Brexit

Britani/ Bllokohet votimi në Parlamentin britanik

Kryetari i Parlamentit britanik John Bercow bllokoi të hënën një votim të ri në Dhomën...