MENU
klinika
The Guardian

Tani Franca do të ndikojë njësoj si Britania në BE

Zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Zgjedhje në Ukrainë, Zelensky drejt fitores

Partia e presidentit të Ukrainës Volodimir Zelensky parashikohet të fitojë zgjedhje të parakohshme parlamentare, duke...

The Guardian

Në çdo aspekt, Theresa May ishte një dështim

Theresa May është gruaja e vetme në Britani që ka mbajtur dy zyra të mëdha...

Konflikti me Qipron

Erdogan: Nëse nevojitet, veprojmë si 45 vjet më parë

Ushtria turke nuk do të ngurrojë kurrë të ndërmarrë të njëjtin hap si 45 vjet...

Ngjashmëri me protestat kundër Trump

Britani/ Marshim kundër Brexit dhe Boris Johnson

Mijëra protestues kanë dalë në rrugët e Londrës qendrore në një marshim kundër Brexit dhe...

Të gjithë kundër tij

Kërcënime e armiq të rinj për Erdogan

Pas humbjeve në qytetet kryesore të këtij viti, Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan tani rrezikon...

"Asnjë qeveri nuk do të rrëzohet"

Pse Salvini e Di Maio e mohojnë krizën në koalicion?

Zëvendëskryeministri i Italisë Luigi di Maio mohoi të premten se qeveria ishte në rrezik kolapsi...

Editorial i The Guardian

Boris Johnson, aktor i keq me skenar aspak të ndershëm…

Të thuash të vërtetën, akoma ka shumë rëndësi. Sidomos kur anëtarësimi i Mbretërisë së Bashkuar...

Ka hequr dorë?

“Shtetet e Bashkuara të Evropës”, ëndrra e Von der Leyen

Presidentja e zgjedhur e Komisionit Ursula von der Leyen tha se mendon më që Bashkimi...

The Guardian

Brexit pa marrëveshje ende mund të shmanget

Zyrtarët e lartë të BE që punojnë për Brexit besojnë se rezultati më i mundshëm...

Nga Bloomberg

Largimi i Turqisë nga NATO, dhuratë për Putinin

Turqia javën e kaluar pranoi dërgesat e para të një sistemi mbrojtës ajror rus të...

Editorial i Washington Post

Liderët europianë nuk duhet ta mbështesin Salvinin

Më 7 korrik, 41 azilkërkues zbritën në portin italian të Lampedusës, pasi një barkë shpëtimi...