MENU
klinika
Nga Deutsche Welle

A mund t’i mbajë premtimet pasuesja e Juncker?

Ndikimi i SHBA

A mund ta ‘dëbojë’ NATO Turqinë?

Daulle për të dëbuar Turqinë nga NATO janë duke rënë në mënyrë të qëndrueshme qëkur...

Fjalimi i kryeministres britanike

May mesazhe të koduara për Trump dhe Johnson

Theresa May ka kritikuar absolutizmin në politikë në atë që duket të jetë një goditje...

Arsyeja

Fitorja e Von der Leyen, lajm i keq për Macronin

Ursula von der Leyen është zgjedhur Presidente e Komisionit Evropian. Ajo do të zëvendësojë zyrtarisht...

Editorial i The Guardian

Si ‘grabitqarët’ po shfrytëzojnë dobësinë e Britanisë

Vendimi i qeverisë britanike për të dërguar një luftanije të dytë të Marinës Mbretërore në...

Të përbashkëtat e politikanëve

Salvini, Trumpi europian?

Operatorët rusë që kërkojnë të ndikojnë në zgjedhjet e botës duket se kanë një bashkëpunëtor...

I mohon avionët "F-35"

Blerja e sistemit rus/ SHBA ‘ndëshkon’ Turqinë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë penalizuar Turqinë për shkak të blerjes së sistemit raketor...

Nga Deutsche Welle

Merkel 65 vjeç dhe një epokë me emrin e saj…

Për shumë vite, gjestet karakteristike të mbajtjes së duarve në formë diamanti të kancelares gjermane...

Shpimet në Qipro

Turqia nuk po i merr seriozisht masat e BE-së?

Ministri i Jashtëm turk Mevlut Çavusoglu tha të martën se nuk ka nevojë të marrin...

Akuzat e Nigel Farage

“Macron, versioni i përmirësuar i Napoleonit”

Nigel Farage sulmoi presidentin francez Emmanuel Macron lidhur me propozimin e tij për krijimin e...

Presidentja e mundshme Komisionit Europian

“Marrëveshja e gjelbër”, premtimi i Ursula von der Leyen

E nominuara në krye të Komisionit të BE, Ursula von der Leyen, është zotuar të...

Project Syndicate

Johnson, kërcënim për pushtetin e Britanisë në arenën globale

Që prej krijimit të Departamentit të Zhvillimit Ndërkombëtar të Mbretërisë së Bashkuar (DFID) 22 vjet...