MENU
klinika
Sekretari britanik i tregtisë

Liam Fox: Nuk ka marrëveshje me SHBA para Brexit

Editorial i Wall Street Journal

Erdogan duhet të vuajë meqë zgjodhi Putinin

Turqia ka nisur marrjen e sistemit të raketave të mbrojtjes ajrore S-400 nga Rusia, pavarësisht...

Financimi nga rusët

Salvini nuk po ‘shpëton’ dot nga skandali me Rusinë

Matteo Salvini, euroskeptiku i politikës italiane, duket se nuk po e mbyll dot një skandal...

Konflikti me SHBA-në

Franca, Britania dhe Gjermania thirrje Iranit

Franca, Britania dhe Gjermania thanë të dielën se ata janë të shqetësuar nga përshkallëzimi i...

Shpërndarja e azilkërkuesve

Ministri gjerman thirrje për një aleancë për emigrantët

Ministri i jashtëm gjerman Heiko Maas të shtunën u bëri thirrje vendeve evropiane të bashkojnë...

Parada ushtarake

Dita e Bastijës/ Pritje ‘e akullt’ për Macron

Presidentit francez Emmanuel Macron iu dha një pritje e akullt pasi arriti në paradën vjetore...

Blerja e sistemit rus të mbrojtjes

Ministri turk: S-400 ishte domosdoshmëri

Blerja e sistemit të raketave S-400 të Rusisë nuk ishte “një zgjedhje, por një domosdoshmëri”,...

14 korrik 1789: Dita e Bastijës

Kur niste revolucioni që ndryshoi botën…

Në Francë, 14 korriku është festë publike, e quajtur Dita e Bastisjës. Kjo datë shënon...

Publikimi i informacioneve në media

Pas dorëheqjes së ambasadorit, Britania nis hetimin

Britania e Madhe policia ka nisur hetimet penale për publikimin e informacionit në shtyp,  të...

Deklarata shqetësuese e Hunt

Britania nuk do të largohet as për Krishtlindje nga BE?

Kandidati për kryeministër në Britani, Jeremy Hunt ka refuzuar të garantojë që Mbretëria e Bashkuar...

Nga Washington Post

Fatmirësisht demokracia nuk vdiq aty ku lindi…

Demokracia filloi në Greqi; e disa thonë se pothuajse vdiq atje, gjithashtu. Rreth një dekadë...

Ndalimi i emigrantëve të paligjshëm

Sllovenia pengesa shtesë në kufirin me Kroacinë

Sllovenia do të vendosë pengesa shtesë në kufirin me Kroacinë, me qëllim që të ndalojë...