MENU
klinika
Sistemi i shumëpërfolur i mbrojtjes

Turqi/ Javën tjetër dërgesat e para të sistemit rus

Macron pengesë?

Pse Manfred Weber nuk u bë president i Komisionit Europian?

Manfred Weber, i cili mund të ishte presidenti i Komisionit Europian u refuzua nga udhëheqësit...

Takimi i presidentëve

Brexit/ Presidenti gjerman: Jemi në anën e Irlandës

Gjermania do të qëndrojë plotësisht në “solidaritet” me Irlandën rreth Brexit, tha presidenti i vendit...

Zjarri që pati 14 viktima

Zjarri në nëndetësen ruse, sekret shtetëror

Zjarri i shpërthyer në nëndetësen ruse të hënën, ku humbën jetën 14 marinarë, është shpallur...

Arsyeja e vizitës

Putin vizitë në Itali, ‘blindohet’ Roma

Presidenti rus Vladimir Putin ishte në Romë për një vizitë rrufe përfshirë bisedimet me qeverinë...

Pas 60 vitesh dominimi mashkullor

Më në fund BE pak ‘rozë’

Dy gra tani kryesojnë Komisionin Evropian dhe Bankën Qendrore Evropiane, duke thyer me më shumë...

David Sassoli tani kryetar

Një italian sërish në krye të Parlamentit Europian

Një italian, ish-gazetari dhe ish zv/drejtori i TG 1, David Sassoli do të zëvendësojë Antonio...

Fjalimi në Skoci

Fjalimi i fundit i May, një paralajmërim për konservatorët

Theresa Maj do të paralajmërojë pasuesit e saj potencialë se një Brexit pa asnjë marrëveshje...

Nominohet ministrja gjermane e mbrojtjes

Mikja e Merkel në krye të Komisionit Europian?

Ministrja gjermane e mbrojtjes, Ursula Von der Leyen nominohet për presidenten e re të Komisionit...

Kërcënimi i Trumpit

SHBA tarifa të reja për produktet evropiane

Donald Trump ka kërcënuar me tarifa të reja për 4 miliardë dollarë produkte evropiane, përfshirë...

Çështja e buxhetit

BE shtyn vendimin për Italinë

Komisioni Europian do të vonojë vendimin e tij mbi borxhin e Italisë për shkak të...

Vizitë treditore në Kanada

Presidenti i Ukrainës kërkon mbështetje nga Kanadaja

Presidenti ukrainas Volodimir Zelenskiy po shkon në Toronto për bisedime me zyrtarët më të lartë...