MENU
klinika
'Ankesat' e presidentit turk

Erdogan: Macron të mos flasë për çështjen e Qipros

Samiti i BE-së

BE pezullon bisedimet për postet

Udhëheqësit e BE-së mbeten ende të pavendosur se kush duhet të marrë vendet e punës...

Nga The Guardian

Putin ka të drejtë: Liberalizmi është në rrezik

Së fundmi Vladimir Putin, tha për Financial Times, “është në konflikt me interesat e shumicës...

'Gara e armëve'

Putin: Do të nisim bisedimet me SHBA

Diplomatët amerikanë dhe rusë po përgatisin terrenin për bisedimet e mundshme të çarmatimit bërthamor, tha...

Takimi me liderat

Erdogan: Samiti i G20 shumë i suksesshëm për Turqinë

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan vlerësoi samitin e G20 të organizuar nga Japonia, duke thënë se...

'Fatura e divorcit'

Britania: Nuk paguajmë para më shumë seç na takon

BJeremy Hunt, kandidati për kryeministër në Britani ka thënë se edhe ai do ta marrë...

Deklarata e Trumpit

“Turqia nuk është trajtuar siç duhet”

Presidenti Donald Trump tha të shtunën se Turqia “nuk u lejua të blinte raketa Patriot...

Evropa në dilemë

Zgjedhja e Evropës: SHBA apo Irani?

Përfaqësuesi i posaçëm i SHBA-ve për Iranin tha të premten se Evropa ka një zgjedhje:...

Thirrja e ministrit japonez

Edhe Japonia kundër Brexit pa marrëveshje

Ministri i Jashtëm i Japonisë tha për BBC se ai iu ka kërkuar dy udhëheqësve...

Politikat e ashpra të emigracionit

Itali/ Numri i emigrantëve të kthyer, i trefishuar në 5 vjet

Numri i azilkërkuesve të kthyer në Itali nga vende të tjera të Evropës pothuajse është...

Project Syndicate

Gënjeshtra e madhe e Boris Johnson

Tre vjet pas referendumit të Brexit të Mbretërisë së Bashkuar, për ata që shikojnë britanikët...

Takimi i ministrave të mbrotjes

NATO takim në Bruksel për çështjet e sigurisë dhe Rusinë

Ministrat e Mbrojtjes të vendeve anëtare të NATO-s, do të mblidhen në Bruksel për bisedime...